Burze we Wrocławiu. Sytuacja opanowana

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W nocy z niedzieli na poniedziałek przez Wrocław przeszła burza. Jak podkreślają strażacy z wrocławskiej straży pożarnej najwięcej zgłoszeń było związanych z usuwaniem powalonych drzew i odpompowywaniem wody.

W związku z opadami atmosferycznymi i burzami zastępy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, jak również zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej powiatu wrocławskiego poprzedniej doby interweniowały 32 razy, 10 z nich było związanych z anomaliami pogodowymi, z czego jedno zdarzenie dotyczyło zalania garażu w budynku w miejscowości Mędłów. Natomiast pozostałe w głównej mierze dotyczyły powalonych drzew w wyniku porywów wiatru, opadów i burz – mówi asp. Damian Górka, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Strażacy podejmują działania na bieżąco. Jak podkreśla aspirant Damian Górka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, weekend przebiegł bez poważniejszych interwencji.

Jeżeli chodzi o podsumowanie zdarzeń z całego weekendu, nie przekraczały one ilości takich jakie mamy na co dzień. Do stanowiska kierowania komendanta miejskiego wpływa w ciągu doby około 30 do 40 zdarzeń i przez ten weekend mniej więcej tyle zanotowaliśmy. Dziś takich zdarzeń mieliśmy zaledwie trzy. Obecnie na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego jest spokojnie – mówi asp. Damian Górka.

Wrocławscy strażacy są na bieżąco informowani przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej o możliwych burzach i zaznaczają, że sytuacja jest opanowana.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy