Bus dla osób z niepełnosprawnościami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kątach Wrocławskich otrzymał od władz Powiatu nowy samochód. Dziewięcioosobowy bus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się przed siedzibą domu.

– Bardzo mnie cieszą takie inwestycje i dlatego też na przekazaniu tego pojazdu powiedziałem, że to jest bardzo dobry okres, bo to jest czas między Mikołajem a Gwiazdką. A tutaj patrząc na osoby, które korzystają i będą korzystały z tego pojazdu — to są osoby chore, osoby z niepełnosprawnościami, w związku z tym myślę, że dzięki temu samochodowi będzie mógł być otwarty dla nich większy horyzont — mówił Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. 

Pojazd został zakupiony zarówno ze środków Powiatu Wrocławskiego, jak i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych — w proporcji 60:40. Jak przyznaje kierownik ośrodka, auto znacznie ułatwi prace jednostki.

– Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy jest nową jednostką działającą w obrębie Powiatu Wrocławskiego. Funkcjonuje dwa lata. Do tej pory rodzice, opiekunowie prawni sami musieli przywozić uczestników na zajęcia. W tym momencie, już od nowego roku, wdrażamy usługę transportową i sami będziemy zawodzić i odwozić uczestników po zajęciach — mówił Bogdan Jakowczyk, kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich. 

Bus będzie również pełnił funkcję rekreacyjną. Zgodnie z działalności statutową, uczestnicy będą wożeni samochodem na wycieczki i zajęcia, które będą odbywały się poza placówką.

To jest pojazd wielofunkcyjny, nowoczesny, przystosowany też do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Bo o to tutaj chodziło – tak jak widzieliście państwo na otwarciu, wiele z tych osób ma niepełnosprawności ruchowe. W związku z tym nie mógłby być inny pojazd zakupiony, bo to byłoby trochę bez sensu. Pojazd tego typu przeznaczony dla tego typu osób musi mieć wszystkie dogodności, musi przełamywać bariery i spełniać wszystkie wymogi — mówił Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego. 

Auto jest przystosowane do przewodu ośmiu osób plus kierowcy. Wyposażone jest w dwa najazdy. Będą tym pojazdem mogły przemieszczać się osoby na wózkach inwalidzkich, jest też wymienna ławka — zamiast osób na wózkach, będą mogły jeździć osoby, które nie poruszają się na tego typu pojazdach — mówił Bogdan Jakowczyk, kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich.

Nowy samochód z pewnością będzie niezwykle pomocny i wspomoże organizację i codzienne funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy