Cafe Równik przygotowało 5 tys. posiłków dla medyków. Teraz prosi o pomoc!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Cafe Równik to miejsce, w którym osoby z niepełnosprawnościami pracują i przygotowują posiłki. Od listopada pracownicy wydali 5 tys. posiłków dla medyków ze szpitala przy ul. Koszarowej. Teraz koronawirus doprowadził do tego, że to miejsce podupada. Czego potrzeba? Nowych zleceń!

5 750 posiłków w 115 dni dokładnie tak to było – mówi prof. Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

Mieliśmy obawy, czy oni się tak potrafią zmobilizować, czy się utrzyma rytm pracy, czy nie pojawią się jakieś absencje, ale nic takiego nie miało miejsca – mówi Tomasz Smereka, Stowarzyszenie Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

Wszyscy pracownicy byli zmobilizowani i aktywnie pomagali. Pracy było co niemiara. Najważniejszy, jednak był cel, czyli przygotowanie posiłków dla medyków. Radości z pracy, dzięki sponsorom nie brakowało. Teraz jednak z powodu koronawirusa miejsce to podupada. Potrzebne są nowe zlecenia.

Musicie nam pomóc, potrzebujemy pracy – podkreśla Fabian Drohomirecki, pracownik Cafe Równik.

Fajnie się jeździło z dziewczynami do szpitala. Teraz nie mam pracy i nie mam co robić – mówi Jacek Doroszuk, pracownik Cafe Równik.

To nie tylko chodzi o to, że musimy przetrwać, ale też o to, żeby mieli radość z tej pracy, tę satysfakcję, że są potrzebni. Apelujemy o jakieś zlecenia. Nie będziemy mieć problemu z dostarczeniem jedzenia, już to przedyskutowaliśmy. Prosimy o pomoc – dodaje prof. Małgorzata Młynarska, prezes Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.

To mogą być również inne organizacje i miejsca, którym Cafe Równik mógłby przygotować posiłki. Pracownicy nie tracą nadziei i wierzą, że będzie lepiej.

Wiem, że jest teraz trudny okres i osoby nie mogą do nas przyjść, ale wierzę, że będzie lepiej – mówi Piotr Lewandowski, pracownik Cafe Równik.

W domu jest nuda, a tutaj mam kolegów i coś się dzieje. Bardzo potrzebujemy pracy – dodaje Karolina Wojtkowiak z Cafe Równik.

Przerwanie rytmu pracy dla osób z niepełnosprawnościami może być zwyczajnie trudne i szkodliwe.

Można powiedzieć, że mózg jest rozpędzony i nagle nie ma co robić, więc pojawiają się różne problemy i pustka – dodaje Tomasz Smereka.

Cafe Równik jest otwarte na współpracę.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy