CAL na Wojszycach otwarty. Ma służyć trzem osiedlom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od 2019 roku we Wrocławiu uruchomiono 21 Centrów Aktywności Lokalnej. Ostatni został otwarty przy ulicy Asfaltowej i ma służyć mieszkańcom trzech osiedli: Jagodna, Wojszyc i Ołtaszyna. Na razie CAL jest w trakcie urządzania i planowania zajęć.

– To są miejsca, które trzeba pamiętać, uzupełniają i tak bardzo bogatą, ja bym powiedział, gęstą sieć placówek edukacyjnych, ale także placówek, które dostarczają taką ofertę edukacyjno-społeczno-kulturalną naszego miasta – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– CAL to jest takie małżeństwo z rozsądku pomiędzy gminą, w tym przypadku Wydziałem Partycypacji Społecznej a organizacją pozarządową. Gmina daje lokal, gmina daje tak, jak pan prezydent wspomniał, dotację po to, żeby działać. Ale to, co jest najważniejsze, to to, że organizacja daje leaderki w tym przypadku i pewnie też liderów, którzy pracują z tą lokalną społecznością. I tu pojawia się to serce, czyli ta miłość, to przywiązanie do pracy. Takiej pracy u podstaw, pracy ze społecznością lokalną – mówi Krzysztof Ziental, Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia.

Centrum Aktywności Lokalnej na Wojszycach mieści się w szkole przy ulicy Asfaltowej, otwartej we wrześniu poprzedniego roku.

– Jak zaczęliśmy projektować tę szkołę, wyszliśmy z bardzo podobnego założenia, że dobrze byłoby przy tej szkole także taką funkcję dołączyć. I oto ta przestrzeń. Założenie jest też takie, aby móc korzystać z części zaplecza szkolnego, jeżeli będzie taka potrzeba, ale z drugiej strony, żeby była ta wydzielona przestrzeń, która pozwoli też samodzielnie funkcjonować – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Operatorem CAL-u będzie Fundacja Sóweczka Wspieranie i Rozwój Edukacji. Wśród zajęć na mieszkańców czekają działania artystyczne, edukacyjne, animacyjne i aktywizujące.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy