Campus Polska Przyszłości. Młodzi rozmawiają o mediach publicznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ekologia, prawa kobiet, stan zdrowia psychicznego wśród młodzieży, ale przede wszystkim przyszłość odmieniona przez wszystkie przypadki. Na Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie przez sześć dni poruszono najważniejsze tematy dla młodego pokolenia. Jednym z nich był stan mediów publicznych w Polsce.
  • Wiadomo jak wygląda teraz telewizja publiczna. Tak naprawdę publiczna tylko z nazwy. Ona jest raczej rządowa w tym momencie. Myślę, że dziennikarze w telewizji publicznej powinni przede wszystkim być rzetelni. Wiadomo, że każdy ma swoje poglądy. Dziennikarze też mają jakieś poglądy, ale żeby być rzetelnym w tym co się robiJan, uczestnik Campusu Polska Przyszłości 2023.
  • – Jestem na tyle stary, że pamiętam jak w Polsce transformacja się robiła to wszyscy mówili, iż musimy zrobić BBC. Tam od lat jest napisane, że media publiczne mają być bezstronne, nie obiektywne, ale bezstronne, w każdym programieMaciej Zakrocki, autor audycji radiowych w stacji TOK FM, były dziennikarz TVP.
  • Powinny być obiektywne. Jak płacimy na to podatki to oczekujemy, że będziemy słyszeć o dobrych stronach rządu, ale też tych niedobrych. Wszystkie niedobre strony są ukrywaneDaria, uczestniczka Campusu Polska Przyszłości 2023.
  • W czasach, kiedy pracowałam w TVP prowadziłam też programy publicystyczne. Przychodził do mnie Jarosław Kaczyński i to był moment w 2008 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość podjęło taką decyzję, że będzie bojkotować TVN. Mnie się to wtedy w głowie nie mieściło. Jak partia, która aspiruje do rządzenia może wykopywać tak ważną stację? To jest strzał w kolano. Powiedziałam to Jarosławowi Kaczyńskiemu „Panie Prezesie chyba to głupia decyzja jest”. On powiedział „Nie pani redaktor. My mamy plan. Zrobimy z tego TVN stację Tuska, bo myślimy perspektywicznie, że ta stacja rośnie w siłę, rośnie jej wiarygodność, więc trzeba ją podkopać od samego początku” – Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarka Gazety Wyborczej.
  • Jest to bardzo trudny temat i praktycznie wszyscy widzimy jak to wygląda w tych naszych mediach. Jest to na pewno problem, z którym na pewno musimy jakoś sobie poradzić i cały czas udoskonalać te media, żeby nie było tak, że mamy tylko jeden punkt widzenia narzucony najczęściej przez daną opcję, która akurat jest przy władzyDaniel, uczestnik Campusu Polska Przyszłości 2023.

 – Generalnie uważam, że porównując jakość polskich mediów do mediów publicznych na zachodzie, to wyraźnie odstajemy. Wydaje mi się, że jest jeszcze bardzo wiele do poprawy, ponieważ obecne media nie są praktycznie w ogóle bezstronne, nie są obiektywne Gracjan, uczestnik Campusu Polska Przyszłości 2023.

Wiemy, że rządzi PiS, ale dziennikarze nie są od tego. Żeby też nie powstało takie wrażenie, iż za poprzedniej epoki było wszystko idealistyczne. Nie było. Były próby mniejszych i większych nacisków, tylko wolność jest w nas Justyna Dobrosz-Oracz, dziennikarka Gazety Wyborczej.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy