Campus Polska Przyszłości za nami. Młodzi omówili jak ma wyglądać Polska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
1300 uczestników, 500 panelistów, 1500 gości i ponad 200 wydarzeń. Tak w kilku słowach można opisać Campus Polska Przyszłości 2023. Najważniejsze były rozmowy, których przez te sześć dni w Olsztynie było z pewnością tysiące.
  • Byłam w zeszłym roku i miałam fantastyczne wspomnienia. Bardzo dużo mi to dało i naprawdę przez cały ten rok miałam takie momenty, że wspominałam Campus i to czego się tu nauczyłam, dowiedziałam i jak mnie to zainspirowało. Fantastyczne wydarzenie, polecam każdemu.
  • – Jestem pierwszy raz, tak że jestem naprawdę zaskoczona i w ogóle jest świetnie, bo o wszystkim można porozmawiać, każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Jest wielu aktywistów społecznych, też politycznych – wiadomo, ale również doświadczenia czegoś nowego. Ja jestem pierwszy raz, więc liczę na to, że wyjdę z nowym doświadczeniem stąd i z nową perspektywą na przyszłość. 
  • – Słuchamy ich, uczymy się pewnej naturalności, innego sposobu relacji wzajemnych. Te nowe pokolenie to są ludzie, którzy zupełnie inaczej współpracują, wydaje mi się dużo lepiej niż moje pokolenie. Mają w sobie albo tę umiejętność, albo ktoś ich tego nauczył, takiego większego szacunku jeden do jednego i widzą świat inaczej niż moje pokolenie. Są dużo bardziej wrażliwiSławomir Nitras, organizator Camusa Polska Przyszłości, poseł Koalicji Obywatelskiej.

 – Bardzo sympatyczne spotkanie. Mieliśmy tremę, bo tu jest bardzo kulturalnie i jest to bardzo wymagająca publiczność, więc staraliśmy się nie zepsuć tej atmosferyMichał Żebrowski, aktor.

  • Jestem bardzo zadowolony z tego, że w ogóle mogę tu być. To jest mój drugi campus i dostrzegam, że z roku na rok jest coraz lepszy. Są coraz ciekawsze panele. Jeżeli chodzi o jakość merytoryczną, ona również się poprawiła.
  • Jest to mój pierwszy raz na campusie. Ogólnie bardzo mi się podoba. Jest bardzo dużo możliwości wyboru paneli, warsztatów. Bardzo dużo znanych osobistości można tu spotkać. Jest bardzo szeroki wachlarz wyboru i praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie.  
  • Ja jestem po raz trzeci. W każdym roku jest więcej ludzi, więcej debat, więcej fermentu kreatywnego, który jest bardzo potrzebny Polsce, wtedy, kiedy myślimy o Polsce nie w perspektywie kilku miesięcy do wyborów, ale następnego pokolenia i o to tutaj chodzi, żeby rozmawiać o ekologii, prawach człowieka, gospodarce opartej na wiedzy i na innowacjach. Chodzi po prostu, żeby na świecie, w którym jesteśmy tylko przez chwilę żyło się nam dobrzeMichał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Bycie w takim miejscu, rozmowa z ludźmi, którzy tą przyszłość Polski będą kształtować jest bardzo ważnym elementem poczucia sprawczości. Ja, jako kobieta lubię mieć to poczucie sprawczości i też mieć takie poczucie, że należysz do obozu, do drużyny osób, którym zależy, które chcą, które działają dlatego żeby żyło nam wszystkim się lepiej – Małgorzata Rozenek-Majdan, prawniczka, osobowość telewizyjna.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy