Caritas na pomoc potrzebującym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pandemia koronawirusa nie przeszkadza w żaden sposób w niesieniu pomocy. W tym roku po raz 27 zapalono świecę Caritas. Ogłoszono również zbiórkę żywności, która będzie odbywać się na innych zasadach.

Mamy czas kryzysowy, mamy czas najtrudniejszy, więc również inaczej musimy przygotować akcję, chociażby zbiórkę żywności. Do tej pory takie zdjęcia związane ze zbiórką żywności kręciliśmy w sklepach. Wszystkich nie chcemy w ten sposób narażać na niebezpieczeństwo, dlatego w bezpieczny sposób w kościołach można znaleźć takie kosze oznaczone plakatem „Adwent tak, pomagam” – mówi Paweł Trawka.

Na plakatach znajdziemy również kod QR, zeskanowany – pokaże nam listę artykułów spożywczych, które możemy kupić dla potrzebujących przy okazji najbliższych zakupów. W tym roku Caritas nie zrezygnowała z tradycyjnych świec, z których pozyskane środki przeznaczone są na cele charytatywne

Dzięki tym środkom, organizowane kiedyś były kolonie. Ta pomoc się zmienia, także potrzeby. Wsparcie utalentowanych dzieci, a przede wszystkim część z tej świecy jest przeznaczana na dzieci za granicą, zwłaszcza w krajach trzeciego świata, gdzie ubóstwo jest bardzo dotkliwe – mówi ksiądz Dariusz Amrogiwicz.

We wrocławskiej caritas spotkamy wielu wolontariuszy gotowych nieść pomoc, jednym z nim jest Pan Roman Bajdo

Te świece kupują nasi parafianie, datki są różne, Za te pieniążki, które otrzymujemy zakupujemy żywność i niezbędne przedmioty dla naszych ubogich, potrzebujących. Nasza działalność polega na tym, żeby jak największej część naszych parafian, którzy nie mają środków do życia, mogli z tego skorzystać – mówi Roman Bajdo

Dzięki właśnie tej świecy możemy każdego roku przyjąć kogoś do swojego domu, nieobecnego przy stole fizycznie, ale zapalając ją wiemy, że ktoś to dobro otrzymuje, że tę życzliwość naszą będzie mógł doświadczyć, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy będzie mniej nas przy stole wigilijnym. Każda taka zapalona świeca niech będzie dla nas świadomością, że to jest osoba, którą zaprosiliśmy dzisiaj do naszej rodziny – mówi ksiądz Dariusz Amrogiwicz.

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w postaci paczek. Pomoc będzie skierowana głównie do osób starszych, bo to właśnie im w Święta Bożego Narodzenia będzie doskwierać największa samotność.

Ta dobroć od nas dorosłych może płynąć np. w takich koszach. A od dzieci? One są już uczone, że są słabsi, ludzie, którym można i którym trzeba pomóc, w prosty sposób – robiąc kartkę świąteczną. Tych kartek potrzebujemy dobrych kilka tysięcy, bo tyle mamy nadzieję osób w tym roku wesprzeć – mówi Paweł Trawka.

Takie świąteczne kartki można przynieść do parafii, a jeśli przygotowanych jest ich większa liczba, odbiorem zajmą się wolontariusze Caritas.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy