Caritas przygotowała 1000 wielkanocnych paczek dla potrzebujących

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zajezdnia tramwajowa Dąbie w Wielki Piątek - tam Caritas dopinało na ostatni guzik wielkanocne paczki dla najbardziej potrzebujących. W zeszłym roku 800, tym razem 1000. Zapotrzebowanie rośnie, a wszystko po to, aby każdym mógł godnie przeżyć nadchodzące święta Wielkiej Nocy.

– To radość, że możemy wyjść naprzeciw potrzebom osób w kryzysie bezdomności. Tych, którzy na co dzień korzystają z pomocy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. To też wdzięczność dla wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska, którzy w okresie wielkiego postu złożyli swoją jałmużnę. Dzięki tym ofiarom, mogliśmy pozyskać środki i kupić niezbędne artykuły do wypełnienia świątecznej paczki wielkanocnej dla osób w kryzysie bezdomności – mówi ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

– Jestem i pomagam pierwszy raz, zaczęliśmy chwilę przed 9 rano. Muszę przyznać, że jestem zaskoczona, że tak sprawnie to idzie. Na pewno nie ma kiedy zmarznąć – dodaje Anna Jadejko-Pietruczuk, wolontariuszka.

– Cała logistyka, przygotowanie tego wydarzenia trwa około dwóch miesięcy. To są wspólne działania z WOT-em – dodaje ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

– Wspólnie z Caritasem od początku istnienia brygady pomagamy w tej akcji. To bardzo szczytny cel i bez pomocy tych wszystkich ludzi na pewno by się nie udało. Pomagamy od początku do końca. Od pakowania po rozważenie – dodaje ppkł Andrzej Brzozowski, szef sztabu 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej

– To są także ustalenia z wolontariuszami. Tak, żeby zgrać grafiki i znaleźć odpowiedni czas. To ustalenia ze sklepem, gdzie kupujemy te artykuły. Teraz to już ostatnia prosta. W ciągu godziny pakujemy wszystko, a to dzięki dobrej organizacji – podsumowuje ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W Wielką Sobotę paczki zostaną poświęcone i wtedy trafią do potrzebujących. 

Zobacz również

Już po raz 30. w Złotoryi odbyły się międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w płukaniu złota. Zawody, które odbywają się zawsze w ostatnie weekendy maja przyciągają nie tylko płukaczy z całej europy, ale również turystów. 

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy