Centrum Historii Zajezdnia dla dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Na tapczanie siedzi leń, nic nie robi cały dzień” - tak zaczyna się znany wiersz Jana Brzechwy. Jak dzieci wyobrażają sobie lenia? Centrum Historii Zajezdnia organizuje konkurs na interpretację wiersza.

Centrum Historii Zajezdnia to miejsce nie tylko dla dorosłych. Specjalnie dla najmłodszych, instytucja przygotowuje materiały edukacyjne, scenariusze zajęć dla dzieci, nagrania wykładów, ale także konkursy z nagrodami. Tym razem CHZ zaprasza do udziału w konkursie „Poezja w plastyce”, polegającym na zilustrowaniu wiersza Jana Brzechwy „Leń”.

Od dawna malarze czy reżyserzy sięgają do kultury i inspirują się różnymi utworami np. poezją. Rezultaty są znakomite, więc pozostaje tylko zachęcić dzieci do wzięcia udziału w konkursie – mówi Juliusz Woźny, rzecznik prasowy Centrum Historii Zajezdnia.

Jeśli chodzi o autora – Jan Brzechwa to słynny poeta, satyryk. Z zawodu był adwokatem, a do literatury przeszedł głównie jako autor utworów dla dzieci. Przyniosło mu to ogromną popularność – opowiada Dobrawa Masztalerz, starszy specjalista ds. koordynacji wydarzeń w Centrum Historii Zajezdnia. 

„Leń” Jana Brzechwy to chłopiec, który cały dzień siedzi na kanapie i marnuje czas. Nie chodzi do szkoły, nie odrabia lekcji, a nawet – nie mówi dzień dobry. 

Bohater jest leniem, bo nie chce mu się wypełniać codziennych obowiązków – wyjaśnia Dobrawa Masztalerz.

Myślę, że każdy z nas ma w sobie coś z lenia – musi sobie odsapnąć i dać temu leniowi zatriumfować – żartuje Juliusz Woźny

Tytułowy leń może być wykonany dowolną techniką: rzeźbą, rysunkiem czy wycinanką. Wszystko zależy od kreatywności uczestników konkursu, czyli dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej.

Aby wziąć udział w konkursie należy sfotografować gotową pracę i zamieścić jako komentarz do posta na profilu Centrum Historii Zajezdnia. Na zwycięzców czekają nagrody. Konkurs trwa do 16 czerwca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy