Centrum Historii Zajezdnia wraca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Historia powojennego Wrocławia ponownie jest na wyciągnięcie ręki. Można ją poznać, odwiedzając Centrum Historii Zajezdnia, które będzie otwarte od wtorku 23 czerwca.

Myśmy się nie spieszyli z tym otwarciem, żeby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo naszych zwiedzających, ale także naszych pracowników – tych wszystkich, którzy do nas przychodzą. Będziemy doskonale gotowi na przyjęcie publiczności – mówi dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Aby zapewnić bezpieczeństwo oglądającym, niektóre z przedmiotów na przykład słuchawki nie będą dostępne, ponieważ ich czyszczenie po każdej osobie nie byłaby możliwa. Cała wystawa będzie zaś co kilka godzin dezynfekowana.

Będą wpuszczane osoby, które do nas przyjdą w pewnych interwałach czasowych, ale to wszystko, żeby było bezpiecznie, a jednocześnie, żebyśmy mogli znowu razem z Państwem być i przeżywać powojenną historię Wrocławia – dodaje dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Oglądający będą dostawać maseczki i rękawiczki. Dostępne będą także płyny do dezynfekcji. Do kupienia za złotówkę będą jednorazowe słuchawki, jeśli ktoś zdecyduje się na zwiedzanie z przewodnikiem za pomocą aplikacji.

Nasza wystawa będzie nadążać za historią, bo już w lipcu pojawi się sekcja poświęcona temu, jak Wrocław przeżywał epidemię i kwarantannę. To będzie sekcja pod tytułem: Zamaskowany Wrocław – zdradza dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Mimo tego że Zajezdnia otwiera się na odwiedzających, nie przestaje działać on-line. Wrzucane materiały mogą ulec zmianie, ale z pewnością będą pojawiać się do sierpnia, czyli obchodów 40. Lecia Solidarności.

Mamy bardzo dobre doświadczenia z działaniami #ZajezdniiOnline. One trafiają do bardzo różnych grup odbiorców, ale wszystkie razem sprawiają, że ten zasięg jest naprawdę duży. Przykładowo, wykłady tematyczne, które robimy, z udziałem ekspertów, trafiają czasem do grona 600-800 osób. To jest liczba nie do pomyślenia, gdyby zorganizować wykład realnie, więc może tego typu elementy będziemy koontunuować w przyszłości – zaznacza dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Wystawa w Centrum Historii Zajezdnia opowiada o losach mieszkańców powojennego Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy