Cezary Przybylski podsumował 10 lat na stanowisku marszałka województw dolnośląskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Inwestycje w transport i służbę zdrowia, to zdaniem Cezarego Przybylskiego największe sukcesy zarządu województwa przez ostatnią dekadę. Około 11 miliardów datacji uzyskanych ze środków unijnych, rozbudowa kolei na Dolnym Śląsku i powstanie nowych szpitali oraz poprawa funkcjonowania dotychczasowych – tym pochwalić się może zarząd województwa

To co dzieje się z kolejami dolnośląskimi to jest ewidentny sukces i nasz taki sztandarowy projekt. Druga niezwykle istotna rzecz, na którą od początku stawialiśmy, to służba zdrowia. To nie tylko ta inwestycja miliardowa, jeżeli chodzi o Nowe Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Transplantacji Komórkowych, ale przecież nowe oddziały onkologiczne w Jeleniej Górze i wsparcie szpitali, w tym mocne wsparcie w Legnicy czy w Wałbrzychu – mówił Cezary Przybylski marszałek województwa dolnośląskiego.

Na spotkaniu podsumowującym dekadę działań marszałka, które miało raczej formułę nieformalnego spotkania, pokazano najważniejsze inwestycje ostatniego dziesięciolecia zrealizowane na terenie dolnego śląska. To między innymi powstanie Dolnośląskiego Centrum Sportu na polanie Jakuszyckiej, a także rozbudowa taboru Kolei Dolnośląskich i zwiększenie liczby połączeń kolejowych

Na pewno ten projekt związany z połączeniem kolejowym przez ostatnie 10 lat wyniósł się na inny poziom. Mówimy o ponad miliardzie złotych zainwestowanych w kwestie odtwarzania połączeń kolejowych i można powiedzieć, że to jest wielki sukces. Na pewno wszędzie tam, gdzie zawitały koleje dolnośląskie są witane optymistycznie, wręcz hura optymistycznie, więc można powiedzieć, że to jest jeden z największych sukcesów – mówił Tymoteusz Myrda członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Cezary Przybylski pełni funkcję marszałka województwa już drugą kadencję. Ustawa nie ogranicza kadencyjności i funkcję tę właściwie można pełnić przez wiele lat. Marszałek jako organ zarządczy odpowiada za mienie województwa, jego rozwój gospodarczy i współpracę z samorządami gmin i powiatów, nie jest jednak ich organem nadzorczym ani kontrolnym. Marszałka powołuje sejmik województwa, którego kadencja trwa 5 lat, a który wybierać będą Dolnoślązacy już 7 kwietnia tego toku. Czy Cezarego Przybylskiego czeka kolejna dekada na stanowisku marszałka województwa o tym przekonamy się już za kilka miesięcy, kiedy nowy sejsmik województwa powoła nowy zarząd.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy