Charytatywna aukcja obrazów w Centrum Handlowym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jerzy Janoszka to działacz społeczny, o którym mówiliśmy już nie raz. Jego akcje od długiego czasu cieszą się powodzeniem, co daje panu Jerzemu siłę do działa – tak stało się też tym razem.

To, co państwo tutaj widzą, to jest nowość, bo ja lubię nowości. Stworzyliśmy tak zwane Pogotowie Losowe, które na bieżąco będzie pomagać ludziom. Można tutaj przyjść do Areny, zgłosić osobę, która potrzebuje pomocy psychologicznej, materialnej, także medycznej. My codziennie jesteśmy w stanie dojechać do takiej osoby i to robimy – mówi Jerzy Janoszka, działacz społeczny.

Pan Jerzy w Centrum Handlowym Arena kolejny raz organizuje loterię. Jednym z fantów są pozłacane talerze miłosierdzia. Działacz podkreśla, że pomagając robi się prezent nie tylko potrzebującym, ale także sobie.

Robię to od urodzenia, bo też jestem człowiekiem, teraz już wiekowym i schorowanym. Żartobliwie powiem, że dziecko, jak się rodzi, to pielęgniarka bierze go za nóżki, daje klapsa i dziecko płacze. Podobno ja, jak się urodziłem, to też dostałem tego klapsa, ale tak się śmiałem, że cały oddział się zleciał, i tak mam do tej pory – mówi Jerzy Janoszka, działacz społeczny.

Jerzy Janoszka – jak sam mówi – lubi nowości, więc i tym razem przygotował ciekawe nagrody dla wszystkich, którzy zechcą pomóc.

We wtorek [tj. 18 stycznia – przyp. red.] o godzinie 15, Centrum Handlowe Arena, aukcja obrazów i innych ciekawych rzeczy. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ludziom biednym, samotnym, bezdomnym – mówi Jerzy Janoszka, działacz społeczny.

Odkąd pamiętam, to on zawsze pomagał. Najpierw w Klubie Ludzi Życzliwych, później w innych miejscach. Od początku był wolontariuszem w Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta – mówi Dariusz Dobrowolski, kierownik schroniska Św. Brata Alberta.

Aukcja obrazów odbędzie się 18 stycznia o 15 w Centrum Handlowym Arena.