Charytatywne „Wiersze dla Cieci” Radka Bieleckiego z Neo-Nówki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejna inicjatywa na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci - tym razem są to wiersze autorstwa Radka Bieleckiego z Kabaretu Neo Nówka zebrane w tomiku pod tytułem „Wiersze dla Cieci”. Czytać je można całą rodziną, bo zostały napisane dla małych dorosłych i dużych dzieci. Co ważne, wszystkie środki ze sprzedaży tomików zostaną przekazane podopiecznym fundacji.

Pomysł na wiersze pojawił się w trakcie pierwszego lockdownu covidowego. Moje dzieci były na nauczaniu zdalnym, syn był w grupie „Mrówki” i miał za zadanie, żeby rodzice stworzyli jakieś dzieło artystyczne pod kątem tej grupy. Ja napisałem wiersz „Mrówki” i od tego jednego wiersza wszystko się zaczęło. Tak powstał cykl, w sumie napisałem około 60 wierszy, które zostały teraz zebrane w tomik – opowiada Radek Bielecki, autor „Wierszy dla Cieci”, Kabaret Neo-Nówka.

Każdy z wierszy, który został dodany do tomiku, przedstawia jakieś jedno zwierzę, między innymi małpę, żyrafę, muchę, a nawet ślimaka. Zwierzęta doskonale odzwierciedlają charaktery ludzkie, przez co czytanie łatwo zamienia się w zabawę. Wszystkie zawarte w tomiku ilustracje należą do wrocławskiego artysty Macieja Świętego.

Są dowcipne, kolorowe. Nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Także trzeba z uwagą je czytać. Mam nadzieję, że będzie to na przykład dobry prezent mikołajkowy. Wiersze można kupić na www.charytatywni.allegro.pl, które są również z odręcznymi autografami autorów. Także jest to kawał dobrej roboty artystycznej, który przekuwa się na pomaganie – mówi Beata Hernik-Janiszewska, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Warto wspomnieć, że Radek Bielecki oraz kabaret Neo-Nówka od ponad 10 lat wspierają fundację Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Każdy chętny może mieć taki tomik „Wierszy dla Cieci” i poprzez to wesprzeć podopiecznych fundacji, dla których każda pomoc jest na wagę złota.

Warto dawać siebie innym. My tak robimy od 11 lat i mamy z tego dużą satysfakcję, że możemy pomagać. W ciągu 10 lat w trakcie charytatywnych koncertów, które organizujemy co roku na rzecz fundacji, udało nam się zebrać już ponad 1 mln zł. To jest duża kwota, która cieszy. My jesteśmy od tego żeby rozśmieszać, żeby dawać ludziom energię, humor, pozytywne myślenie i mnie się wydaje, że to doskonale wpisuje w idee fundacji – zaznacza Radek Bielecki, autor „Wierszy dla Cieci”, Kabaret Neo-Nówka.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy