Charytatywnie dla hospicjum

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sportowa duma gminy Kobierzyce - kobiecy zespół piłki ręcznej podjął grupę artystów z całej Polski. Charytatywne spotkanie rozpoczęło 4. Halowe Mistrzostwa Polski Artystów w tenisie. Wszystko dla podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

To już kolejny turniej Mistrzost Polski Artystów, a w ramach tego wydarzenia – piękna inicjatywa, czyli zbiórka pieniędzy dla dzieci z Fundacji Wrocławskie Hospicjum. Tak naprawdę, dzisiaj wygrały dzieci – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Sportowy weekend w Kobierzycach rozpoczął mecz piłki ręcznej. Rywalizacja, jak co roku, okazała ie tylko tłem, czegoś zupelnie innego.

Oczywiście sportowe ambicje artystów i piłkarek ręcznych były wielkie, ale każdy wiedział, po co się spotkał na parkiecie. Każdy gol miał ten sam cel. Zwycięża życie, którego jesteśmy reprezentantem jako hospicjum, bo uważamy, że hospicjum to też życie, radość i energia. Bardzo się cieszymy, że gmina i artyście znów zechcieli nas wesprzeć – dodaje Beata Hernik-Janiszewska, prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Wśród gości nie zabrakło artystów z całej Polski. Pojawili sie między innymi Przemysław Sadowski, Mariusz Kałamaga, Karol Strasburger czy znany z chciażby kultowego serialu Święta Wojna Krzysztof Hanke. Każdy przyjechał, by połączyć dwa cele.

Warto pomogać, warto się fantastycznie bawić, a to jest impreza, która łączy te wartości. Dlatego dzisiaj, rok temu i dwa lata temu i wierzę, że za rok także tu będę – przyznaję Marcin Szczurkiewicz z Kabaretu Skeczów Męczacych.

Mecz piłki ręcznej to dopiero początek. 4 i 5 stycznia artyści zmierzą się na korcie tenisowym.

Na pewno możemy się spodziewać zabawnego i sporotwego klimatu.Mecze odbywają się na kortach tenisowych w Ślęzie, także wszystkich serdecznie zapraszamy – podsumowuje Maja Muszyńska, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Po meczu rozdano także stypendia dla najlepszych sportowców gminy.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy