Charytatywny maraton zumby!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tańcząc można pomagać. Zumba to radość, energia, wyrzucanie z siebie złych emocji, a przy okazji nabieranie pozytywnych. we Wrocławiu odbył si charytatywny maraton zumby. Dochód z imprezy został przekazany na leczenie Patryka Radwańskiego chorującego na SMA1.

– Spotykamy się aby pomóc małemu Patrysiowi, który ma 9-miesięcy i jest z Maślic. Chłopiec cierpi na SMA jest to bardzo ciężka nieuleczalna choroba wymaga leczenia w USA terapią genową i poprzez siepomaga jest zbiórka zorganizowana. Potrzebne jest 9 milionów złotych – mówi Martyna Sobka, instruktorka zumby.

– Sama mam małego synka i wiem, że to jest ból dla matki i rodziny. Kwota jest kolosalna. Jestem instruktorką zumby, zwołałam ludzi i jesteśmy tutaj w super atmosferze – dodaje Żaneta Siek, instruktorka zumby.

Zbiórka na terapie genową za dla Patryka trwa do 3 Lutego. Zumba to połączenie muzyki latynoskiej z tańcem z ruchami z fitnesem, jest to trening, gdzie można pokazać siebie.

– Można pomóc nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrzenie. Kondycja się poprawia, zadowolenie z życia, emocje i pozytywne myślenie, to jest zumba – podkreśla Rafał Gajdzik, instruktor zumby.

W akcje dla Patrysia zaangażowało się wiele osób również Miliczanie, którzy stworzyli własną strefę z wypiekami.

– Historia nas urzekła w sumie przypadkiem i tak poszło. Łezka się zakręciła i stwierdziłam, że trzeba zacząć działać – dodaje Sylwia, wolontariuszka.

A także ponad trzystu fanów i amatorów zumby.

– Cieszymy się, że możemy pomóc tańcząc. Sama jestem mamą i wiem, że życie dziecka jest najważniejsze – dodają uczestnicy maratonu.

Patrykowi można pomóc wpłacając na specjalne konto dostępne na portalu siepomaga.pl.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy