Charytatywny Turniej Tauron Giganci Siatkówki w Twardogórze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesienią na Dolnym Śląsku odbędzie się Charytatywny Turniej Tauron Giganci Siatkówki. Tym razem wydarzenie to odbędzie się w Twardogórze. Na kibiców czekają tak naprawdę dwie imprezy. Jedna to będzie Turniej Siatkówki Kobiet, a druga to będzie XIV Międzynarodowy Turniej Siatkówki Mężczyzn.

Turniej Siatkówki Kobiet odbędzie się w dniach od 30.09 do 01.10.2023, z kolei Turniej Siatkówki Mężczyzn 14 i 15 października.


– To wielkie wydarzanie, bo jest to spotkanie czołowych drużyn polskich, a więc europejskich i światowych, w tym roku również tureckich. Bo zawsze mamy partnerów z zagranicy. Czasem to były to drużyny z Włoch, albo jak ostatnio z Belgii czy Niemiec – mówi  Ryszard Czarniecki, europoseł, prezes fundacji „Polska Siatkówka”.

Wydarzenie ma charakter charytatywny. W tym roku wszystkie środki ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na rzecz fundacji, która wspiera rozwój sportowy dzieci poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.


– Warto przyjechać, warto wspierać. Miesiąc wcześniej będą już dostępne bilety na naszej stronie, gdzie mamy swój system sprzedaży biletów. Twardogóra jest blisko, więc nie trzeba jechać do Katowic, Warszawy, do Gliwic, tylko do Twardogóry – dodaje Wojciech Rozdolski, organizator Tauron Giganci Siatkówki.

Po raz pierwszy w tym roku udało się, z czego bardzo się cieszę, pozyskać aż trzech wielkich sponsorów państwowych. To znaczy poza TAURON-em, również KGHM i Orlen. Dobrze, że ten turniej wrócił po latach na Dolny Śląsk, skąd się wywodzi, bo urodził się w Oleśnicy – dodaje  Ryszard Czarniecki, europoseł, prezes fundacji „Polska Siatkówka”.

– To jest nasz pierwszy raz. Jestem bardzo zadowolony z tego powodu. Ponieważ to wydarzenie łączy ze sobą zarówno wsparcie sportu profesjonalnego, ale również amatorskiego. Klub z najwyższych rozgrywek siatkarskich w Polsce KS Cuprum Lubin powstał z inicjatywy pracowników KGHM-u, sympatyków siatkówki. Więc właśnie z tą dyscypliną chcemy wiązać swoją przyszłość i w nią jeszcze więcej inwestować w przyszłych latach – podsumowuje Kamil Kowaleczko, dyrektor naczelny ds. komunikacji KGHM.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy