„Chce_MI_SIE_Pomagać” – oddaj misia dla kroplówki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ramach akcji Chce_MI_SIE_Pomogać zostaną stworzone, tak zwane „poszycia” na kroplówki, które później trafią do oddziałów dziecięcych i pediatrii. Akcja została zorganizowana przez fundacje Veritas i trwa do 10 listopada. Każdy może dołączyć do tej szlachetnej inicjatywy i wywołać uśmiech na buźkach dzieci.

Pomyśleliśmy w fundacji, że kolejna nasza inicjatywa opierać się będzie na pomocy najmłodszym. Z kolei w naszych kalendarzach pojawia się taka szczególna data 25 listopada, jakim jest Światowy Dzień Pluszowego Misia i postanowiliśmy te inicjatywy i te pomysły między sobą połączyć. Postanowiliśmy tym razem wesprzeć dzieci, które znajdują się akurat na oddziałach szpitalnych i dostarczyć im pluszowe misie, ale w formie „poszyć” na kroplówki. Każdy misiu będzie posiadał „poszycie”, dzięki czemu ten misiu będzie w pełnej formie z tymi dzieciakami na oddziałach szpitalnych – mówi Patrycja Witkowska, fundacja Veritas.

Dzięki mediom społecznościowym akcja szybko nabrała rozgłosu i przerosła wszelkie oczekiwania organizatorów. Pluszaki zaczęły spływać do siedziby fundacji z całej Polski.

Śmiało możemy powiedzieć, że na tę chwilę misiów jest tysiące. Dzięki wsparciu osób prywatnych, dzięki szkołom, przedszkolom, żłobkom, które włączają się do tej akcji i piszą do nas prywatnie, że chcą same organizować takie zbiórki w swoich ośrodkach i dostarczać nam te misie. Oprócz tego dołączają się hurtownie, firmy. Piszą do nas nawet osoby z województwa pomorskiego, także to jest po prostu niesamowite – dodaje Patrycja Witkowska.

Do 10 listopada zbieramy wszystkie pluszaki. Można je donieść do siedziby naszej fundacji Veritas, która się znajduje przy ul. Skarbowców 23B. Jesteśmy tu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 17.00. Jeżeli ktoś spoza Wrocławia miałby ochotę również dołączyć do tej zbiórki, ale ma problem z dostarczeniem takich pluszaków, to jest również możliwość skontaktować się z nami przez nasz adres mailowy i wtedy odpowiemy na taką potrzebę – mówi Aneta Szydłowska, fundacja Veritas.

Można przynieść każdego pluszaka, którego mamy w domu, ale preferowane są takie, które są trochę większe od rozmiarów kroplówki. Co ważne, poszukiwani są również wolontariusze, którzy po zakończeniu zbiórki, będą mogli dołączyć do wspólnego szycia.

Wspólne szycie odbędzie się 16 i 17 listopada, od godziny 10.00 do 19.00. Tak jak wspomniałam wcześniej nasza fundacja znajduje się przy ul. Skarbowców 23B we Wrocławiu i tutaj również będą organizowane dni szycia – dodaje Aneta Szydłowska.

Szczegóły dotyczące akcji Chce_MI_SIE_Pomagać można znaleźć na stronie facebokowej fundacji Veritas.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy