Chcesz zostać policjantem? – sprawdź swoją sprawność fizyczną

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dolnośląska policja prowadzi rekrutację przez cały rok i zaprasza w swoje szeregi. Osoby zainteresowane służbą w policji muszą liczyć się z tym, że jednym z elementów rekrutacji jest zaliczenie testu sprawności fizycznej. Biorąc pod uwagę to, że nie należy on do najłatwiejszych, przyszli kandydaci mają możliwość się do niego przygotować. Udało nam się odwiedzić takie zajęcia przygotowawcze, które odbywają się między innymi przy ul. Kozanowskiej 69 we Wrocławiu.

W hali sportowej przy ul. Kozanowskiej zajęcia odbywają się we wszystkie wtorki od godziny 11.30 do 13.00. Uczestniczyć w takich zajęciach mogą zarówno osoby, które są na etapie postępowania kwalifikacyjnego, czyli już złożyły wszystkie niezbędne dokumenty albo też takie, które dopiero rozważają temat podjęcia służby w policji.

Tutaj kandydaci mogą sprawdzić się w torze przeszkód. Pokonanie tego toru w szybkim czasie równoważne jest z uzyskaniem większej liczby punktów, które będą ważne na końcu całego postępowania rekrutacyjnego – mówi mł. asp. Tomasz Nowak, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Zajęcia zaczynają się od 30-minutowej rozgrzewki, później prowadzący przedstawia uczestnikom zestawienie i problemy techniczne pokonania takiego toru oraz demonstruje wszystkie elementy, z których składa się test sprawności fizycznej. Wśród zadań, które trzeba wykonać w trakcie pokonywania toru policyjnego są między innymi rzuty piłkami – każda z których waży około 3 kg – przenoszenie manekina o masie 28 kilogramów – można to zrobić w dowolny sposób, omijając stojak – jak również skoki przez kozła i płotki.

Tor składa się z 9 elementów, każdy z których trzeba wykonać w sposób poprawny technicznie. Poprawność pokonania tego toru jest określona w rozporządzeniu o doborze do służby w policji, czyli cały regulamin. Czas, który kandydat musi uzyskać na torze to jest 1 min i 41 sekund (to jest maksymalny czas) i każda sekunda urwana z tego czasu to jest oczywiście lepszy wynik punktowy, rankingowy – mówi podins. Szymon Fiedorow, ekspert w Wydziale Doboru i Szkolenia, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

W dniu egzaminu odstępstwo od regulaminu w trakcie wykonania testu sprawności fizycznej skutkuje tym, że egzaminator zatrzymuje czas i kandydat musi przerwać ćwiczenie. Według zasad, kandydat w dniu egzaminu może przystąpić do pokonania toru tylko dwa razy, dlatego przygotowania do takiego testu odgrywają kluczową rolę.

Jako że jest to tor bardzo trudny technicznie, warto sobie przed przystąpieniem do egzaminu poćwiczyć. Wiemy też z wieloletniego doświadczenia, że osoby, które przystępują z marszu do tego toru, mają szalony problem, żeby go zaliczyć – mówi podins. Szymon Fiedorow.

Warto dodać, że tego typu zajęcia odbywają się również co tydzień w piątki od godziny 12.30 do 14.00 przy ul. Poznańskiej 14. Służba w policji ma wiele zalet, dlatego funkcjonariusze zachęcają do tego, aby nie wahać się i spróbować swoich sił.

Na początku warto zaznaczyć, że służba w policji nie jest służbą łatwą, ale na pewno dającą wiele satysfakcji. Cieszą nas wszelkie sytuacje, kiedy możemy pomóc innej osobie, kiedy możemy uratować czyjeś życie lub zdrowie albo w jakiś sposób pomóc ofierze przestępstwa – mówi mł. asp. Tomasz Nowak.

Oprócz tego służba w policji jest dobrze płatna.

W tej chwili jest to ponad 4 tys. zł na rękę dla osób na początku swojej kariery zawodowej, dla osób poniżej 26, roku życia to już jest 4,6 tys. zł – mówi mł. asp. Tomasz Nowak, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Więcej informacji na temat rekrutacji można znaleźć na stronie dolnośląskiej policji. 

Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy