Chcieli ukraść sprzęt AGD. Zatrzymali ich policjanci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Chcieli ukraść sprzęt AGD, lecz im nie wyszło. Podczas porannego patrolu na wrocławskim Nadodrzu, policjanci zatrzymali samochód osobowy Audi do kontroli, po czym okazało się, że znajdowały się w nim skradzione elektronarzędzia. W związku z popełnieniem przestępstwa kobieta oraz dwóch mężczyzn zostali zatrzymani.

Wrocławscy policjanci kolejny raz pokazali, że mają „nosa” do sprawy. Podczas porannej służby patrolowej zauważyli kierującego, który bardzo nerwowo zaczął się zachowywać, kiedy zauważył policyjny radiowóz. Policjanci postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Okazało się, że w pojeździe, w którym podróżował kierowca oraz dwie inne osoby znajdują się elektronarzędzia, jak się okazało chwilę wcześniej skradzione z wrocławskich supermarketów – mówi sierż. sztab. Krzysztof Marcjan, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Wśród skradzionych rzeczy były między innymi elektryczne zszywacze, piły, ale też odkurzacz. Na dodatek okazało się, że nie było to jedyne niezgodne z prawem zachowanie na koncie tych osób.

Szybko wyszło na jaw również, że kierujący 26-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami, a więc wsiadając za kierownicę samochodu, popełnił przestępstwo zagrożone karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta podróżująca z tym mężczyzną posiadała przy środki odurzające, a trzeci mężczyzna, razem z pozostałymi dwoma właśnie, jest podejrzewany o dokonanie kradzieży z supermarketów – mówi sierż. sztab. Krzysztof Marcjan.

Zatrzymani trafili do aresztu w ubiegły weekend. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. 

Te osoby muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami swoich czynów. Przypominam, że kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Tak samo kierowanie pojazdem mimo sądowego zakazu również jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, a posiadanie środków odurzających do 3 lat – zaznacza sierż. sztab. Krzysztof Marcjan, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Dzięki działaniom wrocławskich policjantów utracone przedmioty wróciły na półki. Jednak funkcjonariusze podkreślają, że do takich kradzieży dochodzi nie tylko w supermarketach, bowiem sprawcy cały czas czuwają. Funkcjonariusze tłumaczą, jak nie dać się okraść.

Przede wszystkim pilnować naszych rzeczy, na przykład telefonów. Nie zostawiać ich na wierzchu, nie trzymać ich w rozpiętych plecakach lub torebkach. Warto też zapisać wcześniej numer seryjny tego sprzętu. Dzięki temu numerowi, na przykład seryjnemu, w przypadku odnalezienia konkretnego sprzętu można go dopasować do tego zdarzenia, na przykład do tej kradzieży – dodaje sierż. sztab. Krzysztof Marcjan.

Jak dodaje sierż. sztab. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej, jeżeli trzymamy w domu jakieś wartościowe rzeczy warto również wykonać dokumentacje fotograficzną, aby w przypadku kradzieży móc okazać co konkretnie zostało skradzione, co zwiększy szansę na odzyskanie tych przedmiotów. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy