Co dalej z Lasem Mokrzańskim?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sprawa wycinki drzew w Lesie Mokrzańskim od jakiegoś czasu istotnie zajmuje mieszkańców okolicy. Niepokoi ich brutalna ingerencja w zielone płuca Wrocławia, bo tak określa się ten teren. Mieszkańcy walczą więc o to, aby wycinka drzew została wstrzymana. W tym celu do Rady Miasta złożono petycję.

– Mamy wyznaczoną datę 22 stycznia, gdzie nadleśniczy Nadleśnictwa Miękinia zaprosił na rozmowę przedstawicieli społecznych, w tym Komitet Ratujmy Las Mokrzański, gminę Wrocław, gminę Miękinia i inne strony, które chciałyby zabrać głos w tej sprawie – mówi Grzegorz Idziak z Komitetu Ratujmy Las Mokrzański. 

Będę chciał, żeby na tym spotkaniu znaleźć porozumienie. To jest moja deklaracji – żeby połączyć interes lasów z interesami mieszkańców, biorąc pod uwagę aspekt społeczny, kulturowy i ochronny – mówi Waldemar Zaremba, nadleśniczy Nadleśnictwa Mięknia.  

Perspektywa na przyszłość daje nadzieję na pozytywne dla mieszkańców rozwiązanie sprawy. Decyzje dotyczące zagospodarowania lasu są rozłożone w czasie, co daje chwilę na przemyślenie kolejnych kroków. 

– Decyzje co do zagospodarowania lasu na kolejne dziesięć lat będą zapadać na przełomie sierpnia i lipca. Więc mamy perspektywę dla wszystkich stron, jest czas na zastanowienie się nad żądaniami, oczekiwaniami – mówi Grzegorz Idziak.

Oczekiwania mieszkańców, dla których los Lasu Mokrzańskiego jest bardzo ważny, są jasne. 

– Znaczne ograniczenie wyrębu na obszarze lasu – mówi Grzegorz Idziak

Walka o Las Mokarzański to kolejny przykład na to, że zarówno sprawy społeczne, jak klimatyczne nie są wrocławianom obojętne.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy