Co dzieci wiedzą o straży pożarnej? Gminne eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej w Sycowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Sycowie zakończyły się gminne eliminacje do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na szereg pytań, dotyczących na przykład stref pożaru, sprzętu strażackiego i przepisów. Laureaci będą reprezentować gminę Syców na etapie powiatowym.

Marta Duda w poprzednim roku doszła do etapu ogólnopolskiego, w którym zajęła V miejsce w kraju. W tym roku, podczas etapu gminnego, zdobyła komplet punktów. 

Lata przygotowań. Cieszę się, że udało mi się w końcu osiągnąć tę maksymalną liczbę. Byle dalej. Czytam co mogę, co znajdę gdziekolwiek, to się zagłębiam w to. Sprzęt pożarniczy oglądam. To jest wina mojej mamy, zaraziła mnie tym jak byłam młodsza. Sama jest w OSP, a dzięki niej, ja również jestem, więc to w sumie jej sprawka – mówi Marta Duda, która zajęła I miejsce w grupie trzeciej w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 

Konkurs organizowała OSP Gminy Syców we współpracy z Państwową Strażą Pożarną. 

Otwarty konkurs wiedzy pożarniczej dotyczy wiedzy i znajomości straży pożarnej, przepisów, obowiązującego prawa, wszystkiego tego, czym się zajmujemy. Staramy się już od wielu lat, żeby ten poziom jakby nawiązywał do tych wyższych szczebli tego konkursu, więc ten etap nie był zbyt łatwy – podkreśla st. kpt. Piotr Ciemny, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Sycowie. 

Było trudno. Przygotowywałam się, robiąc testy w internecie – mówi Basia Białek, III miejsce w grupie pierwszej w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 

Pytania dotyczyły na przykład statystyk technicznych wozów – pojemność wozu strażackiego. Można powiedzieć, że trudne. Powtórzyłem trochę informacji przed konkursem – dodaje Filip Pietrzak, uczestnik eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. 

Uczestnicy, którzy zajęli I i II miejsce z każdej kategorii wiekowej, zakwalifikowali się do dalszego etapu.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy