Co planuje wojsko w czasie koronawirusa?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wojska Obrony Terytorialnej na terenie Dolnego Śląska również włączają się w zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Dolnego Śląska. Oddziały działają na trzech obszarach.

Od niedzieli 15 marca obowiązuje zakaz wjazdu do Polski dla obcokrajowców niezwiązanych z naszym krajem zawodowo lub rodzinnie. Wszystkie osoby wjeżdżające do kraju, także Polacy, muszą poddać się obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie. Wojsko wspiera straż graniczą przy uszczelnieniu zamkniętych granic. Na terenie Dolnego Śląska jest 30 przejść granicznych.

– Informujemy każdego, kto chce przejść przez granice, że jest to niemożliwe zawraca się go lub wskazuje mu się miejsce przez, które może jeszcze przejść. Na terenie Dolnego Śląska znajdują się trzy przejścia przez które pod warunkami można wejść lub opuścić teren Polski – mówi Płk Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Cel wojska obrony terytorialnej to łagodzenie skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, żołnierze pomagają również na lotnisku we Wrocławiu.

– Wspieramy obsługę lotniska i straż graniczą, przy badaniu temperatury ciała wszystkich pasażerów, którzy przylatują na port lotniczny. Jest to średnio ok. 1000 pasażerów – dodaje Płk Artur Barański, dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnieże również stacjonują na prz pejściu granicznym w kudowa słone tam wojsko ma swój zespół medyczny, który bada obywateli. Zadania wojskom obrony terytorialnej wytyczna dolnośląski wojewoda.

Zobacz również

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera. Tym razem będzie to „Czarodziejski flet” Mozarta. Ale tym razem zobaczymy tę operę w nowej odsłonie, bo tym razem będzie to „Czarodziejski flet w Breslau”. Dzięki tej operze widzowie zanurzą się w świat tajemniczy, a momentami nawet kryminalny.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy