Co powstanie w parku w Kobierzycach? Trwają konsultacje społeczne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czy będzie tutaj plac zabaw, czy wybieg dla psów, a może jakieś inne urządzenia? O tym zdecydują mieszkańcy Kobierzyc, ponieważ w Kobierzycach trwają właśnie konsultacje społeczne dotyczące rewitalizacji parku.

Rewitalizacja parku w Kobierzycach 

-Przystępujemy do rewitalizacji naszego parku w Kobierzycach, zabytkowego parku, przypałacowego. Troszkę zainspirowani pobytem na tygodniu szkoleniowym w Londynie na zaproszenie tamtejszego szkoły ekonomicznej. Zainspirowani w sensie przeznaczenia terenu zielonego, przeznaczenia natury dla ludzi, dla dzieci. Tam dzieci są tym tematem przewodnim pod hasłem Urban95. To 95 to wzrost dziecka. Szukaliśmy takiego miejsca na naszym terenie i nasunął nam się ten park pod samym urzędem tutaj, bezpośrednio obok. No i zauważyliśmy, że on ma ogromny potencjał i troszkę przez te wszystkie lata powojenne jest nie do końca wykorzystany. Stąd pomysł i dlatego ta idea – mówił Rafał Krasicki

Zasępca wójta gminy Kobierzyce. 

To pierwszy etap rewitalizacji parku, czyli etap koncepcji. Gmina szuka najbardziej optymalnych rozwiązań, które połączą potrzeby mieszkańców z wymogami konserwatora zabytków. 

Pierwszy raz tak podchodzimy do rewitalizacji tego parku, bo park jest piękny, zabytkowy i wiadomo, że on ma pewne ograniczenia. Nie możemy tutaj wszystkiego, co by nam się tutaj wyobrażało, że w takim parku mogłoby być. Natomiast chcieliśmy dzisiaj się spytać mieszkańców po prostu co oni, jako ci, którzy mają z tego parku korzystać, chcieliby w tym parku zobaczyć. Wobec tego takie rzeczywiście fajne pomysłowe głosowanie szyszkami, orzechami, czyli tak bardzo naturalnie, są odpowiednie pojemniki, gdzie wrzucamy tę szyszeczkę czy tego orzeszka, żeby zagłosować, czy chcemy, żeby szło w kierunku kawiarni, czy chcemy, żeby szło w kierunku rowerów, czy chcemy, żeby szło w kierunku ścieżek rowerów i innych rzeczy w tym parku – mówił Piotr Kopeć wójt gminy Kobierzyce. 

W związku ze stworzeniem koncepcji zagospodarowania parku w Kobierzycach odbył się piknik przy parkowej pergoli pod hasłem ParkoOWA odNOWA. Podczas pikniku można było wziąć udział w zabawach z konkursami, dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady, spróbować kobierzyckiej kranówki oraz zagłosować na jedną z propozycji atrakcji zaoferowanych podczas konsultacji społecznych towarzyszących piknikowi. 

-Na tym etapie zaczynamy jakby od ogółu do szczegółu, czyli na początku staraliśmy się wraz z gminą ustalić formę przestrzenną, czyli zarówno układ ciągów komunikacyjnych, układ poszczególnych elementów zagospodarowania terenu, które planowane są do wykonania w ramach inwestycji. Mówimy tutaj zarówno o elementach przeznaczonych dla najmniejszych dzieci, czyli mówimy o placach zabaw, o elementach terenowych, jak również elementy związane z np. psim placem zabaw, takie ogólnodostępne elementy dla mieszkańców po prostu – mówił Robert Szumski projektant z biura projektowego Archiland.

„Przestrzeń dla dzieci, druga młodość dla parku”, to hasło, które przyświecało kobierzyckiemu piknikowi konsultacyjnemu PARKowa Od NOWA. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy