Co się stało z restauracją La Scala w Rynku?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na wrocławskim Rynku znajduje się wiele znanych i lubianych przez mieszkańców Wrocławia lokali z długotrwałą tradycją. Ze względu na pandemię można zauważyć, że przez ostatnie dwa lata jest ich coraz mniej. Jednym z takich słynnych miejsc była restauracja o nazwie La Scala, która znajdowała się w Rynku i gdzie serwowaną włoską kuchnię. Wydawać by się mogło, że ona też zniknęła z mapy naszego miasta, ale na szczęście tylko zmieniła swoją lokalizację.

La Scala powstała w latach 90. Stworzona przez moją siostrę i szwagra. Od tego czasu wspólnie pracowaliśmy i to już tak zostało wpisane w obraz Wrocławia – opowiada Leszek Maciaszczyk, restauracja La Scala.

Jak opowiada Leszek Maciaszczyk, restauracja zawsze przyjmowała mnóstwo gości z Wrocławia, Polski jak i również z zagranicy. Od 25 lat było to słynne miejsce do spotkań, rozmów i obiadów. 

Nie tylko była restauracja w Rynku, ale także była kawiarnia i lodziarnia na pl. Solnym. Także był to taki wspaniały okres dla wrocławian – mówi Leszek Maciaszczyk.

Ze względu na pandemię lodziarnia została zamknięta na stałe. Natomiast restauracja wróciła na mapę Wrocławia pod koniec zeszłego roku w listopadzie. 

Tak naprawdę od razu po tym, jak została zamknięta restauracja w Rynku to były już pierwsze jakieś telefony do osób, które wynajmują lokale, które obracają się w tym rynku nieruchomości, od razu było szukanie miejsca. Bo też było tak zapowiedziane, że się nie poddajemy, że La Scala na pewno będzie – mówi Marta Wilczyńska, restauracja La Scala.

Poszukiwania nowego lokalu trwały 11 miesięcy. Nowe miejsce nieco się różni od poprzedniego, ale jest bardzo charakterystyczne i ma wyjątkowy klimat.  

Myślę, że interesujące jest to, co mówią goście, że tutaj jest ładniej, że tutaj czują się lepiej, bardzie przytulniej. Koresponduje to trochę z tam tą lokalizacją, z tą restauracją, którą prowadzono na górze. Natomiast, myślę, że wszystko na plus. Jest cieplej, przytulniej – zaznacza Marta Wilczyńska, restauracja La Scala.

Co więcej pracująca tu załoga cały czas jest ta sama. Dania też są serwowane zgodnie z tradycją o charakterze włoskim.

Zamknęły się drzwi w Rynku, otworzyły się drugie i myślę, że będzie dla naszych gości to miejsce znowu otwarte i będą mogli cieszyć się smakami La Scali, która jest teraz w nowym miejscu – dodaje Leszek Maciaszczyk, restauracja La Scala.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy