Co tam u nowej mieszkanki ZOO Wrocław żyrafki Inuki?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pawilon żyraf we wrocławskim zoo wzbogacił się o jednego mieszkańca. Na początku tego miesiąca, a dokładnie 4 marca na świat przyszła mała żyrafa siatkowana. Otrzymała na imię Inuki, co w tłumaczeniu z języka suahili oznacza zapach.

Zgodnie z tradycją w naszym pawilonie, sugerowaliśmy się pierwszą literą imienia matki, czyli od imienia Imara oraz żeby imię miało jakiekolwiek znaczenie w języku suahili – mówi Agnieszka Chałupka, opiekunka zwierząt w ZOO Wrocław.

Jak opowiada opiekunka po porodzie matka od razu odpowiednio zajęła się Inuki.

Zaczęła ją wylizywać, pomagać przy wstawaniu i tak po około godzinie mała już była na nóżkach – mówi Agnieszka Chałupka.

Reszta stada Shani z Nalą oraz Rafiki bardzo miło przywitali nowego członka rodziny.

Myślę, że już niedługo będziemy mogli ją zobaczyć na dużym wybiegu, czekamy na słońce. Natomiast na razie w samo południe, kiedy mamy najcieplejszy punkt w środku dnia, możemy zaobserwować Inukę wraz z mamą przechadzające się na pierwsze spacery po wybiegu – mówi Agnieszka Chałupka, opiekunka zwierząt w ZOO Wrocław.

Z obserwacji opiekunki wynika, że Inuki rozwija się prawidłowo. W dniu urodzin żyrafka mierzyła około 180 cm i ważyła 50 kg. Patrząc na to, że to nowonarodzone stworzenie rozmiary są imponujące.

Na ten moment udało się nam ją zmierzyć i osiągnęła już około 2 m. Więc czekamy na kolejny przyrost zarówno masy, jak i wzrostu – mówi Agnieszka Chałupka.

Teraz, to jest sezon wykotów u tych zwierząt sezonowych, to będzie się codziennie coś pojawiać, wiele gatunków jeleniowatych, ptaki zaczynają przystępować do lęgów. To jest fajny okres, bo najpiękniejsze upierzenie mają właśnie teraz nie latem, a na wiosnę. Wszystkie kaczki i bażanty mają te szaty godowe, które są teraz bardzo ładne – mówi Radosław Ratajszczak, prezes ZOO Wrocław.

Gatunek żyrafy siatkowanej jest zagrożony, dlatego narodziny każdego osobnika są wyjątkowym wydarzeniem.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy