Co w życiu jest sztuką?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzi się Międzynarodowy Dzień Sztuki. Pojęcie sztuki zmieniało się na przestrzeni wieków. Jak rozumiemy ją współcześnie?

Współcześnie pojęcie sztuki rozumiane jest już nie tylko jako artefakty zgromadzone w muzeach, w galeriach, to nie tylko piękne utwory muzyczne, nie tylko wybitne teksty literackie, ale coraz częściej to jest sztuka życia – mówi Jolanta Podsiadło, polonistka. 

Jak wrocławianie rozumieją sztukę?

Coś osobistego. Każdy inaczej to odbiera. To coś pięknego moim zdaniem. Zawsze fascynowało mnie malarstwo. 

Dla mnie sztuka jest wszystkim. 

Wytwór ludzkiej wyobraźni. 

To jest przyprawa życia. 

Cenię sztukę współczesną, ale taka kultura, jak gotyk też jest warta uwagi. 

Wąsko rozumiana sztuka jest wychowaniem plastycznym, muzycznym, literackim, teatralnym, filmowym, etycznym – mówi Jolanta Podsiadło, polonistka. 

Jakie korzyści płyną z obcowania ze sztuką?

Większe kompetencje społeczne, które są bardzo potrzebne, żeby sztuka była naszym pożywieniem i bogactwem – mówi Jolanta Podsiadło, polonistka.  

Warto pamiętać o tym, że nie ma sztuki lepszej i gorszej. Jeżeli spełnia ona swoją funkcję – porusza, trafia do odbiorcy – to znaczy, że jest dla niego najlepszą z możliwych sztuk.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy