Co z mostem Osobowickim?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Miasto planuje zwężenie jezdni na moście Osobowickim. Mieszkańcy i radni z północnych osiedli Wrocławia nie chcą się na to zgodzić.

Zamiast drugiego pasa dla samochodów, na moście Osobowickim ma powstać dwukierunkowa ścieżka rowerowa. Radni osiedlowi są zdania, że takie rozwiązanie nie jest dobrym pomysłem, bo most jest ważnym punktem komunikacyjnym dla północy Wrocławia.

Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu wykonawcy projektu będziemy mieli czas aby w trakcie projektowania konsultować rozwiązania techniczne z mieszkańcami. Wtedy będziemy rozmawiać o konkretnych rozwiązaniach jakie można zaproponować w kwestii mostu Osobowickiego – tłumaczy Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. 

Mieszkańcy już teraz apelują o to, aby nie zwężać jezdni samochodowej.

To jest ważny most i już teraz tworzą się tam korki. Obawiamy się, że jeżeli jezdnia będzie zwężona to korki będą jeszcze większe – martwi się Grzegorz Maślanka, radny osiedla Karłowice-Różanka.

Obecnie Wrocławskie Inwestycje analizują nadesłane oferty przetargu na remont mostu. Na rozstrzygnięcie zadania będzie trzeba jeszcze poczekać. 

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy