Co z pracą? Znajdź coś dla siebie na targach pracy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Integracja przedsiębiorców z tymi, którzy szukają pracy lub chcą coś zmienić, to główny cel targów pracy, które zorganizował Powiatowy Urząd Pracy we Wrocławiu. Wiele prywatnych firm, wiele miejskich instytucji, z pewnością było z czego wybierać .

Starsza aspirant Aleksandra Freus pracuje w policji od 15 lat. W liceum była w klasie dziennikarskiej i od zawsze myślała o byciu oficerką prasową.

To dość zabawna historia, ta moja obecność dzisiaj. Ja faktycznie ten pomysł zaczęłam poważnie traktować w momencie, kiedy udałam się na targi pracy. Tam rzeczywiście było policyjne stoisko i wówczas przedstawiciele zachęcili mnie do tego. Przedstawili mi, jakie są możliwości. Ja wówczas nie byłam nawet świadoma, jak bardzo różnorodna jest praca w policji, że można robić wiele rzeczy – mówi st. asp. Aleksandra Freus, pracuje w policji od 15 lat, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zdradza, że proces rekrutacyjny nie jest łatwy, ale do każdego etapu można się przygotować.

– Jeśli chodzi o testy sprawnościowe, to możemy na naszej sali ćwiczeń przy ulicy Kozanowskiej, pod okiem naszych instruktorów właśnie do tych testów sprawnościowych się przygotować, do czego oczywiście zachęcamy. Jeśli chodzi o test wiedzy, również my taką bazę pytań udostępniamy – mówi st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

– Święto wszystkich, którzy szukają pracy i święto tych, którzy poszukują pracowników. Wystawcy się wystawiają, można przyjść. Każdy, kto chętny, kto szuka pracy lub myśli o zmianie pracy, jak najbardziej zapraszamy, by przyszedł, porozmawiał z rekruterami i spotkał się w cztery oczy. Porozmawiał o firmie, kogo szukają – mówi Arkadiusz Łukaszów, rzecznik Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Oferta była bardzo różnorodna.

– Po pierwsze jest to atmosfera sportowa. Mamy też benefity związane z korzystaniem z naszego obiektu. Świetna atmosfera, wakacje przez cały rok – mówi Luiza Nowka, specjalista ds. personalnych Aquapark Wrocław.

– Śmiejemy się, że to jest najcieplejsze miejsce obecnie na mapie Wrocławia. U nas, tak jak Luiza powiedziała, wakacje przez cały rok – mówi Natalia Tomaszewska, specjalista ds. rekrutacji Aquapark Wrocław.

– Jesteśmy spółką miejską, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami na terenie Wrocławia. Mamy tych nieruchomości 500 samych należących do miasta i 1400 wspólnot, których jesteśmy również udziałowcem i reprezentujemy naszych najemców. Poszukujemy przede wszystkim specjalistów z obszarów technicznego do przebudowy naszego zasobu, do remontów, inwestycji, które prowadzimy i również do obszaru szeroko pojętej administracji – mówi Katarzyna Galewska, Wrocławskie Mieszkania.

– Miejsce Otwarte to takie miejsce na Braniborskiej 40. Jest to punkt konsultacyjny dla migrantów i dla uchodźców, czyli dla wszystkich nowych mieszkańców Wrocławia, nie tylko z Ukrainy, którzy chcą się w jakiś sposób odnaleźć. Poszukują porady, żeby dowiedzieć się, gdzie można zreferować ich potrzeby, do jakiś instytucji iść. Jeśli potrzebują porady prawnej, chcą się zapytać o legalizację pobytu czy może jakiegoś doradztwa prawnego właśnie w kwestiach prawa pracy, ale również pomagamy w znalezieniu miejsca u lekarza, czyli w takim dostępie do polskiej służby zdrowia – mówi Kinga Bacewicz, Miejsce Otwarte.

Pani Marta obecnie pracuje jako technik dentystyczny, ale myśli o zmianie branży. 

Bardzo mi się podoba. Dużo ofert dziwnych i innych ofert pracy – mówi Marta Herbut, szuka pracy.

Coś ciekawego Pani znalazła?

– Tak służba więzienna. Bardzo ciekawe i jeszcze mój pierwszy strzał to Służba Wojskowa – mówi mówi Marta Herbut, szuka pracy.

Skorzysta Pani?

– Spróbuję – mówi Marta Herbut, szuka pracy.

– Cenimy sobie doświadczenie, zwłaszcza w obszarze technicznym, ale też przyjmujemy na praktyki, zwłaszcza takie osoby, które są absolwentami kierunków technicznych albo kończą ostatniego roku i chcieliby zdobyć uprawnienia, a chcieliby zdobyć doświadczenie. Więc zapraszamy do naszego zespołu – mówi Katarzyna Galewska, Wrocławskie Mieszkania.

– Szukamy tak naprawdę cały rok, ale głównie teraz na sezon potrzebujemy jak największej liczby osób. Potrzebujemy barmanów, asystentów barmanów oraz osób porządkowych. Tak że serdecznie zapraszamy – mówi Natalia Tomaszewska, specjalista ds. personalnych Aquapark Wrocław.

Targi trwają do 16 czerwca. Wybierając się na nie warto mieć ze sobą CV.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy