Co zrobić z elektrośmieciami?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Stara lodówka, zepsuta suszarka lub niepotrzebny telefon. Jak postępować z elektroodpadami?

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. To wszystkie niepotrzebne, nieużywane lub popsute urządzenia, które działają na prąd lub baterie. Takich odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika.

Elektrośmieci mogą być niebezpieczne: mają w sobie dużo różnych związków chemicznych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia lub środowiska — tłumaczy Dorota Witkowska, rzecznik prasowy firmy Ekosystem Wrocław.

Stare lub niepotrzebne urządzenia AGD i RTV można często oddać w sklepie przy okazji zakupu nowego sprzętu lub zawieźć na PSZOK – czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. We Wrocławiu są dwa takie punkty: przy ulicy Michalczyka i ulicy Janowskiej.

Są też firmy, które mogą bezpłatnie odebrać od nas takie śmieci, jeśli nie mamy możliwości zawiezienie ich do PSZOK-a — dodaje rzecznik prasowy firmy Ekosystem Wrocław.

Co, oprócz elektrośmieci, można jeszcze przywieźć do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych?

Wszystkie nasze domowe odpady zarówno meble, żarówki, baterie, sprzęt elektroniczny, ale także odzież i papier — mówi Dorota Witkowska

Ekosystem zachęca do odwiedzania PSZOK-ów, a w szczególności punktu przy ulicy Janowskiej, który będzie otwarty również w soboty: 24 października, 7 i 21 listopada.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy