Collegium Witelona Uczelnia Państwowa już we Wrocławiu. Psychologia biła rekordy popularności

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Collegium Witelona Uczelnia Państwowa to wiodąca w Polsce wyższa uczelnia kształcąca praktycznie. To uczelnia z 25-letnią tradycją, z siedzibą główną w Legnicy. Ale w tym roku stworzono filię we Wrocławiu. Tym samym spełniły się plany i marzenia zarówno władz uczelni, jak i studentów, a we Wrocławiu tym samym poszerzyła się bardzo oferta edukacyjna.

Jednak się udało i to udało się z bardzo dużym sukcesem, bo Wrocław to nie jest rynek łatwy, żeby kolejna uczelnia na niego weszła, ale aż tylu studentów na tylko dwóch kierunkach studiów póki co to olbrzymi sukces – mówi dr Karol Rusin, prof. CW, MBA, LL.M., prorektor ds. Rozwoju Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Na razie Collegium Witelona uruchomiło we wrocławskiej filii przy ulicy Tęczowej dwa kierunki: psychologię i prawo. Przyjęto 221 studentów. Psychologia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dwukrotnie zwiększano limity przyjęć. Na razie są dwa kierunki, ale będzie więcej. W Legnicy oferowane są studia magisterskie, inżynierskie, licencjacie, a także studia podyplomowe, kursy i szkolenia, ale tę uczelnię wyróżnia wiele, m.in. sposób kształcenia. 

Na pewno nie jesteśmy konkurencją dla uczelni publicznych, dla uczelni ogólnoakademickich, ale być może dla uczelni niepublicznych, których we Wrocławiu też jest wiele. To, co nas wyróżnia – to kształcenie praktyczne i to, że nasi absolwenci są bardzo pożądani na rynku pracy. I tak naprawdę z doświadczeń legnickich oni już mają pierwszą pracę dzięki praktykom, które odbywają w trakcie studiów od razu – mówi dr Karol Rusin, prof. CW, MBA, LL.M., prorektor ds. Rozwoju Collegium Witelona Uczelnia Państwowa.

Dodatkowo na naszej uczelni jest to wpisane w ustawę i jest to wymagane przy profilu praktycznym. Kształcenie odbywa się tak naprawdę dzięki temu, że bardzo znaczną dużą część zajęć prowadzą dydaktycy, którzy są również praktykami. Czyli tak naprawdę nasi studenci mają kontakt z potencjalnymi pracodawcami, będąc zajęciami praktyczne czy praktyki zawodowe w miejscach, w których być może w przyszłości będą mogli podjąć pracę – mówi dr Monika Wierzbicka, prof. CW, prorektorka ds. Dydaktyki i Studentów Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. 

Taki sposób nauczania, otwartość i możliwość rozwoju doceniają ci, którzy już studiują w Legnicy.

Głównie naszą kadrą praktyczną to są faktycznie ludzie, którzy pracują w zawodzie, którzy uczą nas z tego, co faktycznie przyda nam się później w pracy. I rzeczywiście tutaj też takim plusem naszej uczelni jest to, że bardzo często jest możliwość praktyki w ich gabinetach. Tak jak rzeczywiście – u nas na fizjoterapii mamy fizjoterapeutów, oni umożliwiają odbywanie zajęć u nich na placówkach – mówią studentki CWUP. 

Nauka w Collegium Witelona jest bezpłatna i odbywa się zarówno w tygodniu, jak i w weekendy. Studenci mogą korzystać z takich samych możliwości, jak na innych państwowych uczelniach. Mogą ubiegać się o stypendia socjalne i naukowe, wyjeżdżać na naukę za granicę. 

Korzystają z programu Erasmus, wyjeżdżają za granicę często na praktyki kilkumiesięczne, ale także mogą realizować program studiów na uczelniach za granicą – mówi dr Bogumiła Wątorek,  prof. CW, Prorektora ds. Nauki i Współpracy z zagranicą Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. 

Do tej pory we Wrocławiu nie było takiej uczelni. To poszerza ofertę edukacyjną dla studentów. 

Wrocław jest takim miejscem, ośrodkiem akademickim, więc im więcej studentów, tym jeszcze lepiej, bo chodzi o to, żeby się otwierać, żeby pracować, dawać szanse i to zawsze więcej młodych ludzi, a to jest zawsze atut i miasta i regionu – mówi Grzegorz Schetyna, kandydat do Senatu, KO. 

Gdybyście miały wybierać teraz po raz kolejny, to co byście wybrały? Chyba tak samo. Też mi się tak wydaje. Tak samo – mówią studentki CWUP. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy