COM przy Zapolskiej wyremontowany. Miasto myśli o kolejnych centrach obsługi mieszkańca

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po 20 latach pierwsze Centrum Obsługi Mieszkańca przy ulicy Zapolskiej 4 zostało wyremontowane i zmodernizowane. Do użytku oddano nowoczesne pomieszczenia, a obiekt został przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W COM-ie przy Zapolskiej powstała poczekalnia, w której klienci mogą oczekiwać na swoją kolej. To bezpośredni efekt wynikający z pandemii COVID19.

  • Ludzie nie będą musieli stać na ulicy, na deszczu czy w trudnych warunkach atmosferycznych. Do tego będzie w tej chwili służyła ta poczekalnia – mówi Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta Wrocławia.

Koszt remontu to 3,5 miliona złotych.

  • Wpłynie pozytywnie na obsługę mieszkańców. Chcemy być bliżej mieszkańców, mieszkanek. Bliżej musi być zatem też urząd. To jest kolejny etap tego otwierania się, przybliżania, zwiększania dostępności urzędu dla swoich mieszkańców i mieszkanek – mówi Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia.

  • Oddajemy dzisiaj miejsce nowe, wyremontowane, z całym zapleczem, gdzie są komfortowe warunki obsługi dla mieszkańców, ale i pracy dla urzędników realizujących sprawy z zakresu rejestracji pojazdów. Tutaj utworzyliśmy 14 nowych stanowisk pracy – mówi Bożena Bronowicka, dyrektorka Wydziału Spraw Obywatelskich UM Wrocławia.

W 2023 roku w COM-ach wrocławianie załatwili około pół miliona spraw, z czego 200 tys. w Centrum Obsługi Mieszkańca w Centrum Handlowym Magnolia. Pomysł utworzenia takiego punktu w galerii handlowej przypadł do gustu mieszkańcom. Miasto myśli o kolejnych możliwościach.

  • Powstało potężne osiedle przy Leclercu. Tam komunikacyjnie jest dość trudna sytuacja. Wyjazd z tego osiedla jest też bardzo trudny i zastanawiałem się, gdyby tam takie centrum zlokalizować, to w zasadzie nie potrzeba wtedy używać samochodów, bo można by to na pieszo do takiego centrum podejść i załatwić te sprawy, które załatwiamy tutaj, które załatwiamy w Magnolii czy na Nowym Targu. Będziemy to analizować, bo to nie jest taka prosta decyzja – mówi Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta Wrocławia.

  • Diagnozujemy potrzeby mieszkańców. Na pewno jest decyzja czy założenie, że chcemy otwierać kolejne centra obsługi mieszkańca i teraz wyjdziemy niejako do ludzi i zapytamy gdzie teraz – mówi Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia.

Obecnie we Wrocławiu funkcjonuje 5 Centrów Obsługi Mieszkańca.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy