Coraz więcej pijanych kierowców. Policja alarmuje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się o niebezpieczeństwie, które stwarzają nietrzeźwi kierowcy. Ostatnie przykłady z wrocławskich ulic pokazują, że nadal są osoby, które zachowują się w skrajnie nieodpowiedzialny sposób, wsiadając za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu i jednocześnie stwarzając potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mamy taki przykład choćby z tego tygodnia, kiedy nietrzeźwy kierujący miał ponad 2,5 promila alkoholu i na wrocławskich Krzykach ruszał na drogę. Został na szczęście zatrzymany przez policjanta, który będąc po służbie, zauważył jego nietypowe zachowanie. Zareagował natychmiast i uniemożliwił dalszą jazdę temu mężczyźnie. Niestety kolejny przykład też z tego tygodnia, kiedy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego na ul. Legnickiej. Tam mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi sierż. szt. Krzysztof Marcjan, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Jak podkreśla sierż. szt. Krzysztof Marcjan tak zwani patokierowcy stwarzają śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego jeżeli widzimy, że ktoś na przykład chwieje się, a mimo to wsiada za kierownicę, warto natychmiast zareagować.

Powinniśmy jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o tym fakcie odpowiednie służby. Oczywiście jeżeli możemy w bezpieczny dla nas sposób zatrzymać takiego kierowcę przed dalszą jazdą to też rób my to, ale podkreślam w bezpieczny dla nas sposób – zaznacza sierż. szt. Krzysztof Marcjan.

Należy także pamiętać, że jazda na „podwójnym gazie” może skutkować pozbawieniem wolności.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale tak jak wspominałem wcześniej w tych przypadkach, często mamy też do czynienia z osobami, które mają sądowy zakaz kierowania pojazdami, a mimo to siadają za kierownicę. Tutaj chciałbym przypomnieć, że właśnie naruszenie tego sądowego zakazu kierowania pojazdami za to grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla sierż. szt. Krzysztof Marcjan, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy