COVID-19 w Centrum Historii Zajezdnia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Centrum Historii Zajezdnia zamknięte do 12 października. Powodem takiej decyzji było wykrycie koronawirusa u jednego z pracowników.

Do 12 października nie będzie dostępna nasza wystawa główna i wystawa „Zajezdnia strajkuje”. Zapraszamy jednak na wystawę plenerową – „Gen. Stanisław Maczek i jego żołnierze” – mówi Juliusz Woźny, rzecznik prasowy Centrum Historii Zajezdnia.

Od początku wznowionej działalności wszystko odbywało się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Mimo to, covid-19 wdarł się w szeregi historycznej instytucji.

Zachowywaliśmy odległość między zwiedzającymi, część eksponatów była wyłączona z wystaw, reszta działała tak, jak normalnie – dodaje rzecznik.

Centrum pozostanie zamknięte do 12 października. Tuż po ponownym otwarciu na odwiedzających czeka kilka nowości.

Bajkowy Poranek w Zajezdni 25 października, oczywiście tam również wszystko odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – tłumaczy rzecznik. 

Cały czas dostępne są również wystawy wirtualne, które można znaleźć na stronie muzeum. Jednocześnie rzecznik zapewnia, że instytucja nie zostanie otwarta, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do bezpieczeństwa zarówno odwiedzających, jak i pracowników.

Staramy się utrzymać łączność z naszymi odwiedzającymi, ale priorytetem jest bezpieczeństwo – podsumowuje rzecznik.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy