COVID19. Jak wygląda sytuacja w Powiecie Wrocławskim?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Z dnia na dzień sytuacja epidemiczna staje się coraz gorsza. Od 20 marca cała Polska stanie się czerwoną strefą z całkowitym lockdownem. Tylko dzisiaj na Dolnym Śląsku pozytywny wynik uzyskało ponad 1600 osób, a wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest niecałe 300.

My jesteśmy przygotowani, bo tutaj jeśli chodzi o Powiat Wrocławski to z jednej strony zabezpieczenie naszych placówek oświatowych. Przez ten rok, od początku pandemii, właściwie każdego dnia żyjemy tym covidem. Każdego dnia zamawiamy dodatkowe maseczki i płyny, czyli te rzeczy, które mają ustrzec naszych mieszkańców – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Trzecia fala rozpędza się, a do szpitala trafia coraz więcej pacjentów, również tych młodych. Starostwo Powiatu Wrocławskiego planuje w najbliższych dniach przekazać mieszkańcom maseczki, których noszenie jest teraz szczególnie ważne. Na terenie powiatu lekarze zdiagnozowali obecność wszystkich znanych do tej pory odmian koronawirusa. Nadzieją wciąż pozostają szczepionki.

Szczepienia idą swoim rytmem. Oprócz tego, że jak wszyscy wiemy, są zawirowania z dostawami. W naszym powiecie nie jest tak źle, żebyśmy mogli być pełni obaw co do wykonania szczepień. Myślę, że idzie to w dobrym kierunku. Oby tylko dostawy były rytmiczne, a w Polsce ruszyła produkcja szczepionek – dodaje Wiesław Zając, członek zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Całkowity lockdown oznacza także, że powrót do najbardziej restrykcyjnych obostrzeń. 

Najprawdopodobniej wprowadzimy kolejne obostrzenia. Liczyłem, że 1 marca uda nam się otworzyć urząd, ale pewnie będziemy wprowadzać kolejne obostrzenia dotyczące dostępu do urzędu Starostwa Powiatu Wrocławskiego – zaznacza Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy