CRAFT MUSIC CITY już w lipcu na Placu Wolności

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Plac Wolności - to właśnie tutaj wybrzmi CRAFT MUSIC CITY. Festiwal poświęcony artystom, którzy chcą dotrzeć do szerszej publiczności. Muzyczne święto we Wrocławiu potrwa od 22 do 24 lipca.

– Naszym celem jest poszukiwanie trójki zespołów, które będą otwierały duży festiwal, który szykujemy na przyszły rok. Do tego pokazanie szerszej publiczności 18 zespołów, które będą mogły zaistnieć – mówi Kamil Wysoczański, Craft Music City.

Ideą jest także wypromowanie craftu. To nie tylko alkohol, choć tak wielu myśli. Craftowy oznacza rzemieślniczy, ciekawy i regionalny. Chcemy promować craftowych artystów- czasem mało znanych, ale mamy nadzieję, że dzięki nam będą znani – dodaje Paweł Paluchowski, Craft Music City.

Każdy może wysłać swoje zgłoszenie do 10 czerwca, wygrać głosowanie i zagrać na festiwalu. Wśród artystów, którzy na pewno pojawią się w lipcu na Placu Wolności jest wokalistka Natalia Szczypuła oraz zespół Tantfreaky.

– Idea wydaje się wspaniała. To, że ktoś chce wspierać młodych artystów z regionu jest niesamowite. Jak tylko usłyszałam o festiwalu, wysłałam zgłoszenie i udało się – dodaje Natalia Szczypuła, wokalistka. 

– Pragniemy dzielić się prawdą, światłem i radością, bo taka jest nasza muzyka. Chcemy się tym dzielić, prywatnie jesteśmy parą – mówią Karolina i Wojtek, Tant Freaky.

Festiwal rozpocznie się we Wrocławiu, ale to dopiero początek.

– Od kilku lat robimy tutaj imprezy, jest to nasz dom, więc chcieliśmy rozpocząć tutaj, a potem rozpropagować festiwal na inne miasta, które już powoli się do nas zgłaszają – mówi Kamil Wysoczański, Craft Music City.

Zespoły, które zagrają na Cratf Music City na co dzień koncertują, ale cały czas poszukują nowych słuchaczy. 

– Koncertujemy na festiwalach świadomościowych, pełne wspaniałych ludzi. Byliśmy także w Mławie i Gdyni – dodają Karolina i Wojtek, Tant Freaky.

– Gram muzykę soulową, jazzową trochę popu. Teraz kończymy autorską płytę, a często można nas zobaczyć i posłuchać w Vertigo Jazz Club – podsumowuje Natalia Szczypuła, wokalistka.

Craft Music City potrwa od 22 do 24 lipca. Wstęp jest bezpłatny. 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy