Ćwicz z PWr – wirtualne treningi dla każdego!

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Ćwiczyć w domu może każdy - do tego zachęca Politechnika Wrocławska, która wraz z trenerami i studentami tworzy cykl treningów online. Nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie jak ruch.

Na facebooku Akademickiego Klubu Sportowego publikowany jest zestaw różnorodnych ćwiczeń. W ten sposób trenerzy pragną zachęcić studentów i pracowników Politechniki do dbania o sprawność fizyczną. Trening wprowadzający przygotowała studentka Elżbieta Skrzypek. Z kolei Jakub Osóbka zaprezentował, jak prawidłowo się dbać o kręgosłup.

– Witajcie w domowym studio ćwicz zdrowo z PWR. Dziś o rozciąganiu kanapowym, o stanach bólowych kolan i kręgosłupa lędźwiowego – mówi Jakub Osóbka, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej.

Trenerzy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr zachęcają do regularnych ćwiczeń – rano, w przerwie między kolejnymi wykładami i zajęciami online lub oglądaniem seriali.

– Chciałam wam dziś zaproponować trening spokojny, delikatny. Rozgrzewkę zrobimy wspólnie – zapowiada Anna Lisek, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej.

Treningów jest masa. Każdy znajdzie coś dla siebie, między innymi można nauczyć się żonglować.

– Żonglowanie jest świetnią czynnością, która cudownie wpływa na nasz mózg, poprawia koncentrację i koordynację ruchową – dodaje Jakub Osóbka, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej.

Dzięki ćwiczeniom po kwarantannie dużo łatwiej będzie wrócić osobom do uprawiania sportu. Więcej informacji można zaleźć na facebooku Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy