Cyberbezpieczeństwo dolnośląskich szpitali. Podpisano kolejne umowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejne cztery dolnośląskie szpitale podpisały w NFZ umowy dotyczące cyberbezpieczeństwa. W sumie takich szpitali w regionie jest 25 i dostaną ponad 9 mln zł. Chodzi o jak najlepsze zabezpieczenie danych wrażliwych, danych pacjentów. Odkąd w Ukrainie wybuchła wojna cyberataków jest coraz więcej.

To jest pierwszy taki program w sektorze ochrony zdrowia. To jest program, który pozwoli przeznaczyć pół miliarda złotych we wszystkich szpitalach w całej Polsce, zainwestować w bezpieczeństwo danych, w bezpieczeństwo informacji, a to jest przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów – mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji, KPRM. 

Cyberbezpieczeństwo nabiera szczególnego znaczenia obecnie. Szpitale to infrastruktura krytyczna, w której mamy gromadzone różne dane, które z różnych powodów wzbudzają zainteresowanie – mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. 

Wiemy, że z kierunku wschodniego, ze strony Rosji te ataki każdego dnia uderzają w Polskę i w te miejsca, które są z punktu widzenia Polski najbardziej wrażliwe – mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji, KPRM. 

To jest poważny zastrzyk finansowy dla szpitali w całym kraju i dla szpitali na Dolnym Śląsku. Dobra informacja jest taka, że to okienko w dalszym ciągu jest otwarte, że szpitale, które tej pomocy nie otrzymały, w dalszym ciągu mogą o te środki się ubiegać – mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. 

To w znacznym stopniu wzmocni nasz szpital jeśli chodzi o informatykę i cyberbezpieczeństwo. Jesteśmy jednym ze szpitali, który jako pierwszy rozbudował naszą informatykę, że już część sprzętu i aparatury wymaga renowacji i kupienia. Czekaliśmy na te pieniądze, bo to bardzo wzmocni nasz dział informatyki. Jakiego rzędu to są pieniądze? Nasz szpital dostał 600 mln zł – mówi prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. 

Cyberbezpieczeństwo jest czymś fundamentalnym dla bezpieczeństwa państwa. Bardzo się cieszę, kłaniam się dyrektorom szpitali z podziękowaniem za dwa lata bliskiej współpracy w tym trudnym czasie – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy