„Cyganeria” Pucciniego w Operze Wrocławskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
13, 14 i 16 stycznia opera Wrocławska zaprasza widzów na „Cyganerię” Pucciniego w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Jest to opera pełna uczuć i różnych akcji. Ma swój urok i styl. Jej głównymi bohaterami są poeta Rodolfo i hafciarka Mimi, a ich miłosna historia z pewnością zaciekawi państwa.

Opera ta jest pełna emocji. Zawiera sceny komiczne, grotestkowe, liryczne, jak również dramatyczne i tragiczne.

To jest perła wśród oper. Nie wyobrażam sobie teatru, który bardzo skrupulatnie buduje repertuar i żeby nie miał w swojej ofercie „Cyganerii”. To dzieło absolutnie wybitne, znakomite jeśli chodzi o opowieść sceniczną – mówi Waldemar Zawodziński, reżyser „Cyganerii” Pucciniego w Operze Wrocławskiej.

Ten spektakl miał swoją premierę w Operze Wrocławskiej wiele lat temu, ale do dziś nie traci na popularności. 

To była bodajże jedna z ostatnich, czy nie ostatnia premiera przed generalnym remontem opery. Minęło wiele lat i okazuje się, że ten spektakl cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Co numer, to jest hit – mówi Waldemar Zawodziński, reżyser „Cyganerii” Pucciniego w Operze Wrocławskiej.

Niezwykłego charakteru „Cyganerii” Pucciniego nadaje muzyka, która wyraża emocje bohaterów i porusza widzów.

Myślę, że to będzie wspaniały spektakl. Przede wszystkim ze względu na to, że widzowie uwielbiają włoską operę. Jestem Włochem, więc mam tą operę we krwi. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się swoim doświadczeniem w tym mieście. Tym bardziej, że jestem we Wrocławiu po raz pierwszy – mówi Giorgio Croci, dyrygent „Cyganerii” Pucciniego w Operze Wrocławskiej.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy