Cytologia 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Klinice Ginekologii i Położnictwa przy ulicy Borowskiej można już skorzystać z najnowszej metody badania cytologicznego. Cytologia na podłożu płynnym ma dawać dokładniejsze rezultaty.

W województwie dolnośląskim tylko 5% kobiet chodzi na profilaktyczne badania cytologiczne. Cytologia jest zabiegiem nieinwazyjnym, które skutecznie wykrywa zmiany w komórkach nabłonka. To profilaktyczne badanie może zapobiec rakowi szyjki macicy.
Podstawowym badaniem, które diagnozuje we wczesnych etapach raka szyjki macicy jest cytologia. Nie jest to badanie bolesne, nie jest inwazyjne. Wykonuje się je rutynowo – mówi Mariusz Zimmer, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa przy ulicy Borowskiej.

Mamy dwa rodzaje cytologii: cytologię klasyczną i cytologię podwyższonej czułości tzw. cytologię płynna. Jako ginekolodzy zachęcamy do wykonywania tej dokładniejszej metody – dodaje Wojciech Homola, ginekolog polożnik.
Przy nowoczesnej cytologii płynnej, lekarz otrzymuje w rezultacie wyłącznie komórki nabłonka szyjki macicy. Dzięki temu metoda ta jest znacznie dokładniejsza. 

Zobacz również

Inauguracja nowego roku akademickiego 2023-2024 w Akademii Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków w Wrocławiu tym razem odbyła się 25 września, w murach auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to święto studentów i wykładowców, ale też szczególny moment dla tych wszystkich osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze studiami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy