Programy Echo24

Telewizyjny Alarm Smogowy

W poszczególnych odcinkach programu pt. Telewizyjny Alarm Smogowy, autorzy we współpracy z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom zagadnienia związane ze zjawiskiem smogu, zarówno na obszarach wielkomiejskich, jak również w mniejszych miejscowościach i wsiach.

Istotnym elementem edukacyjnym programu jest zwrócenie uwagi na postawy ekologiczne, które mogą przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. 

Najnowsze odcinki

Telewizyjny Alarm Smogowy – odc 4 – Dotacje

W kolejnym odcinku Telewizyjnego Alarmu Smogowego sprawdzimy jakie środki możemy pozyskać na termomodernizację i wymianę źródła ciepła oraz dopłaty do rachunków – szczegółowo omówimy procedury składania wniosków.

Telewizyjny Alarm Smogowy – odc 3 – Twój piec wspólna sprawa

Omówimy uchwały antysmogowe w praktyce, czyli jakie zmiany nastąpiły od 01.07.2021 w programie Czyste Powietrze. Opowiemy czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków i czemu ma służyć, ze szczególnym naciskiem na fakt, iż gromadzenie informacji o emisyjności gospodarstw domowych ma usprawnić realizację programów antysmogowych.

Telewizyjny Alarm Smogowy – odc 2 – Jak smog wpływa na nasze zdrowie?

Zapytamy lekarzy i ekspertów o choroby cywilizacyjne oraz o metody zapobiegania negatywnym skutkom smogu w naszym otoczeniu. Wskażemy grupy najbardziej narażone na negatywne skutki działania smogu, dzieci już od okresu embrionalnego oraz seniorów, których układ odpornościowy jest słabszy. Wskażemy jakie czynności należy podjąć a z czego rezygnować, kiedy komunikaty smogowe wskazują duże zanieczyszczenie powietrza, np. ograniczać wychodzenie z domu, zaniechać wietrzenia pomieszczeń.

Telewizyjny Alarm Smogowy – odc 1 – Jak powstaje smog? Fakty i mity

Odpowiemy na pytania jakie są źródła smogu, najbardziej zanieczyszczone miejsca na mapie.
Alarm smogowy – gdzie sprawdzić komunikaty, gdzie ich szukać i jak interpretować – przystanki tramwajowe, miejsca użyteczności publicznej, przedszkola, internet