Czas na kolej na Dolnym Śląsku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Samorząd województwa dolnośląskiego postawił sobie za cel rewitalizację starych i nieczynnych linii kolejowych i przywracanie ich do życia, a tym samym zwiększenie możliwości komunikacyjnych mieszkańców z terenu całego województwa. Inwestycje w kolej na Dolnym Śląsku wpisują się w strategię rozwoju regionu.

Linia kolejowa nr 314 na odcinku Bielawa Zachodnia – Dzierżoniów została oddana pasażerom jako pierwsza już w 2019 roku. W grudniu bieżącego roku, dzięki rewitalizacji kolejnych połączeń, na kolejową mapę Polski wróciły Chocianów i Wołów. Żeby pociągi mogły wrócić do Chocianowa, potrzebna była rewitalizacja dwóch linii – nr 303 i 316. Całość kosztowała prawie 23 miliony złotych. Mieszkańcy 8-tysięcznego miasteczka w powiecie polkowickim czekali na kolej 22 lata, ostatni pociąg przyjechał tam w kwietniu 2000 roku. Dzięki temu, że pociągi będą kursować na odcinku Legnica-Chocianów, mieszkańcy z łatwością dostaną się do wielu miejsc.

Obok Chocianowa, Koleje Dolnośląskie wróciły również do Wołowa. Po dziewięciu latach pociągi w złoto-białych barwach województwa dolnośląskiego będą jeździć po całym dolnośląskim odcinku popularnej Nadodrzanki, czyli na odcinku Wrocław-Głogów. Teraz nowoczesna flota Kolei Dolnośląskich będzie zatrzymywać się w Wołowie i Ścinawie.

Samorząd województwa dolnośląskiego rewitalizuje kolejne linie w regionie. W 2023 roku kolei zawita do następnych dolnośląskich miasteczek – m. in. do Świeradowa-Zdroju i Karpacza.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy