Czas realizowania swoich pasji. Senioralny Wernisaż Artystyczny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pani Genowefa malowała w młodości, ale na ponad 50 lat odłożyła tę pasję na bok. Teraz wróciła do niej w Dziennym Domu Seniora + w Oleśnicy.

– Teraz, kiedy jestem na emeryturze, mogę sobie pozwolić na ten czas, kiedy przebywam właśnie tutaj w Dziennym Domu Seniora. Tam mogę się po prostu zająć takimi różnymi pracami. Tam są takie zajęcia plastyczne – mówi Genowefa Kołacka, seniorka z Oleśnicy.

Swoje prace pokazała podczas Senioralnego Wernisażu Artystycznego w Przejściu Dialogu.

– W domu mam troszkę więcej tych prac. To są wybrane niektóre prace z pejzaży, bo temat był o pejzażach, więc namalowane są pejzaże i tych prac można powiedzieć troszeczkę się nazbierało, ale do wystawy jest 20 sztuk. Emocje są duże, po prostu można powiedzieć, że nie spałam całą noc, bo się bałam, jak to wszystko będzie. Także myślę, że jest wszystko dobrze, że obrazy się spodobają i cieszę się i bardzo dziękuję właśnie za tą wystawę, za ten wernisaż. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w organizowaniu tej wystawy – mówi Genowefa Kołacka, seniorka z Oleśnicy.

– Dla nas oczywiście współpraca z miastem Wrocław, pochodzimy z Oleśnicy, mniejszego ośrodka jest zawsze swoistą nobilitacją. Od wielu lat już tutaj uczestniczymy w uroczystej inauguracji Wrocławskich Dni Seniora, ale też mamy za sobą uczestnictwo, czy mamy w naszym dorobku uczestnictwo w wielu konkursach organizowanych z tej okazji. Trzeba się pochwalić z satysfakcją, że zajmujemy czołowe miejsca, bo to te najpiękniejsze kapelusze to były nasze. Też naszego wykonawstwa muszka i te wszystkie rzeczy, które są zawsze takim tematem przewodnim Dni Seniora, są także naszym uczestnictwem – mówi Janusz Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oleśnicy.

Podczas wernisażu poza obrazami pani Genowefy seniorzy mogli podziwiać obrazy pana Józefa Dudy. Z powodu choroby nie dotarł, ale wrocławskie seniorki przybliżyły jego twórczość także poetycką. 

– Oczywiście chcemy przedstawić działalność pana Józefa Dudy. To są właśnie jego obrazy, które zaczął już tworzyć na emeryturze, ale wcześniej też zajmował się poezją i też chcemy przedstawić kilka wierszy ściśle powiązanych właśnie z jego obrazami – mówi Krystyna Wota, Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu. 

To ja zapytam w takim razie, jakie wiersze panie będą czytać?

– Jak widać to ja „Lato” – mówi Ewa Rapacz, Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu.

– Ja „Wiosnę” i koleżanka będzie „Jesień” i „Zima” – mówi Krystyna Wota, Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu. 

– I też widać jak jest ustrojona –  mówi Ewa Rapacz, Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu.

– Tak, ubiór ma przypominać porę roku – mówi Krystyna Wota, Uniwersytet Trzeciego Wieku we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy