Czernica inwestuje w przemysł

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Coraz częściej mieszkańcy gmin chcą rozwijać swoje inwestycje tam, gdzie mieszkają. Gmina Czernica wychodzi im naprzeciw, organizując tereny inwestycyjne, które pomogą im to zrealizować.

Nie chcą już dojeżdżać do Wrocławia. Chcą tutaj, na miejscu, mieć swoją firmę, zatrudniać mieszkańców z gminy i tutaj odprowadzać podatki – mówi Włodzimierz Chlebosz, wójt gminy Czernica.

Tereny przemysłowo-usługowe znajdą się tuż przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, która ma być wybudowana do 2023 roku. Cały teren to 120 hektarów pola. Połowa z tego należy do gminy, która cały czas sprzedaje kolejne fragmenty. Powstałe w tym miejscu fabryki, mają dać kolejne miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców i przedsiębiorców z całej Polski.

Taka jest moja wizja, wizja osób, z którymi pracuję. Konsultowałem to także z mieszkańcami – dodaje wójt. 

Aby fabryki mogły powstać, gmina już wcześniej musiała zadbać o budowę drogi dojazdowej i wodociągów, wartych siedem milionów złotych. 

Stworzyliśmy tą infrastrukturę wodnokanalizacyjną i drogą i teraz czekamy aż przedsiębiorcy zaczną stawiać tu swoje fabryki – podsumowuje wójt.

Wszelkie informacje dotyczące działek inwestycyjnych dostępne są na stronie urzędu gminy.

Zobacz również

W gminie Kobierzyce rokrocznie głosujemy w plebiscycie sportowym, nie inaczej jest w 2025. Delikatne różnice możemy w tym roku jednak napotkać. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o liczbę nominowanych w każdej kategorii.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy