Czernica. Nowy wóz strażacki od środka!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Czernica wygrała wóz strażacki, dzięki frekwencji mieszkańców w I turze wyborów prezydenckich. Teraz mieliśmy przyjemność przejechać się tym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym i poznać życie strażaka.

Bitwa o wozy za najwyższą frekwencję w I turze wyborów prezydenckich wygrała gmina Czernica. Teraz strażacy z OSP z Nadolic Wielkich chcieli podziękować mieszkańcom za oddane głosy i pokazać wóz organizując akcje objazdową po miejscowościach gminy.

– Nie ma nic lepszego dla strażaków, jak sprzęt, którym można ratować życie i jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców – mówi Marek Szafraniec, prezes OSP w Nadolicach Wielkich.

– Przyszliśmy pokazać synowi wóz, bo on bardzo lubi takie samochody. Młody jest pasjonatem wszelkich służb, więc jest to dla niego atrakcja.

– Dzieci się bardzo cieszą, akurat syn jest teraz troche zawstydzony, to jego debiut – mówią mieszkańcy gminy Czernica.

Taka akcja strażacka rozpoczyna się od kierowcy, który zabiera ekipę na pokład i jak najszybciej wyrusza do zdarzenia. Strażaków przepisy na drodze też obowiązują, dlatego posiadają specjalne sygnały dźwiękowe.

– Włączamy sygnały alarmowe, świetlne. Muszą być włączone światła przynajmniej mijania no i wtedy wyjeżdżamy na główną drogę i jedziemy – mówi Paweł Małecki, OSP w Nadolicach Wielkich.

Następnie w trakcie akcji kierowca zabezpiecza miejsce zdarzenia, a strażacy zabierają potrzebny sprzęt i ruszają do działania.

– Tutaj mamy różne węże, jest trochę tych odcinków. Mamy opryskiwacz, używa się go głównie w ciągu lata do usuwania owadów np. szerszeni i są także butle z powietrzem – mówi Dariusz Wydek, OSP w Nadolicach Wielkich.

Strażacy z Nadolic Wielkich posiada już jeden wóz ale sprzed 11 lat, teraz nowy nabytek posiada większy zbiornik wody.

– Ten samochód ma 4300 litrów wody i taka ilość jest bardziej przydatna, dzięki temu mamy większe szanse na na przykład ugaszenie pożaru – dodaje Marek Szafraniec, prezes OSP w Nadolicach Wielkich.

Strażacy dziękują za wóz, lecz mają nadzieję, że za często nie będą musieli nim wyjeżdżać z bazy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy