Czernica przywitała nowy wóz za frekwencję

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Czernica przywitała nowy wóz strażacki, to dzięki sumienności mieszkańców i temu, że poszli na wybory prezydenckie do urn. Teraz ten wóz będzie pomagał strażakom i gminie!

Gmina Czernica przywitała nowy wóz strażacki i to w jakim stylu. Samochód jest nagrodą dla gminy za najwyższą frekwencję w województwie dolnośląskim podczas I tury wyborów prezydenckich.

– Frekwencja 77,01% i cóż było powiedziane otrzymujesz Panie Wójcie promesę za twoich mieszkańców i zamawiaj wóz strażacki. Przyszło to, co na Mikołaja zgotowali strażakom mieszkańcy za co im bardzo dziękuje – mówi wójt gminy Czernica, Włodzimierz Chlebosz.

Mieszkańcy gminy zasługują na wielkie brawa i podziękowania. Co ciekawe strażacy nie spodziewali się takiego rozwoju sytuacji i wygrania wozu.

– Nie myśleliśmy, że taka duża frekwencja będzie w gminie. Koło godziny 18 zaczęliśmy sobie zdawać sprawę, że możemy wygrać ten wóz z innymi gminami – mówi Marek Szafraniec, prezes OSP w Nadolicach Wielkich.

I tak się stało Czernica wygrała z innymi gminami na Dolnym Śląsku do 20 tysięcy mieszkańców. Zgromadzeni na miejscu strażacy wiedzą, że taki sprzęt jest bardzo potrzebny, a poziom bezpieczeństwa mieszkańców okolicy wzrośnie.

– Jest to w pełni wyposażony samochód ratowniczo-gaśniczy, czyli jakiekolwiek zdarzenia, czy pożary, drogowe, a także podtopienia. W tym ten wóz będzie pomagał – mówi Jacek Pawlus, komendant gminny ZOSP RP w Czernicy.

– Gdy są większe pożary posiłkujemy się jednostkami z innych gmin, a teraz nie będziemy musieli, bo mamy taki nowy wóz – dodaje Marek Szafraniec, prezes OSP w Nadolicach Wielkich.

Wóz strażacki będzie służył strażakom w jednostce z Nadolic Wielkich, która wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, dodatkowo samochód będzie także pomagał mieszkańcom ościennych gmin.

– Gminy Jelcz-Laskowice, Długołęka, a także cały powiat tam możemy być dysponowani – podkreśla Marek Szafraniec, prezes OSP w Nadolicach Wielkich.

Strażacy przekazują dla wszystkich mieszkańców gorące podziękowania i wyrazy wdzięczności za otrzymanie nowego wozu, który poprawi bezpieczeństwo gminy i okolicy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy