Czy istnieje dieta doskonała?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Lato sprzyja odsłanianiu ciała, które, według standardów, powinno być szczupłe i umięśnione. Czy jednak warto stosować drakońskie diety, aby dorównać ideałom?

Diety cud, które pozwolą szybko schudnąć bez efektu jojo, to marzenie wielu osób. Większość z nich dla smukłej i zadbanej sylwetki zrobi wszystko. Czy jednak warto stosować drakońskie diety po to, aby szybciej zeszczupleć?

Nie ma diety cud. Każda dieta powinna być dopasowana do konkretnej osoby, z uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego i zapotrzebowania na składniki odżywcze — wyjaśnia Dr Iga Gromny z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. 

Istnieje wiele diet, które mają przyspieszyć proces odchudzania. Diety sokowe, mięsne, czy wegańskie mogą jednak prowadzić do niedoborów w naszym organizmie i mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Diety wegetariańskie czy wegańskie, jeśli nie są odpowiednio dopasowane, mogą się wiązać z pewnymi niedoborami pokarmowymi. Nie zastąpimy np. żelaza w mięsie — dodaje Dr Iga Gromny.

Jakub, mieszkaniec Wrocławia, ze względów zdrowotnych i estetycznych sam przeszedł na dietę. Na początku ważył ponad 90 kilogramów, a w ciągu paru miesięcy schudł aż 30.

Daniem, który jadłem codziennie był kurczak i ryż. Nawet mi się to nie przejadło, ale można było jeść lepiej, bo oprócz tłuszczu straciłem również mięśnie — mówi Jakub Grabarczyk.

Jaką więc wybrać dietę, aby schudnąć parę kilogramów i sobie przy tym nie zaszkodzić?

Żeby schudnąć musimy zmniejszyć kaloryczność w naszej diecie, ale też zwrócić uwagę na to, aby posiłki były spożywane regularnie i aby nie podjadać. Sama dieta jednak nie wystarczy, powinnismy dodatkowo wdrożyć aktywność fizyczną — dopowiada Dr Iga Gromny

Skuteczne odchudzanie to sprawa indywidualna. Aby pozbyć się paru kilogramów należy przede wszystkim skonsultować to z dietetykiem, który dobierze dietę odpowiednią do naszego zapotrzebowania.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy