Czy powstanie Park Krajobrazowy Doliny Odry II?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nadal nie wiadomo, co spowodowało katastrofę ekologiczną w Odrze. Opozycja domaga się wyciągnięcia konsekwencji i ukarania winnych. Teraz najważniejsze jest to, by o Odrę zadbać szczególnie. Przede wszystkim trzeba wstrzymać prace dotyczące regulacji rzeki, a po drugie - jest propozycja utworzenia Parku Krajobrazowego Dolina Odry II.

Odrą spływała fala niekompetencji i zaniechań rządu i państwowych instytucji. Przez wiele dni nie podejmowano odpowiednich działań, które pozwoliłyby zminimalizować skutków katastrofy. Dzisiaj rząd będzie robił wszystko, żeby udowodnić, że to są przyczyny naturalne, algi, ale te algi znikąd się nie wzięły. Ktoś jest za to odpowiedzialny – mówi Arkadiusz Marchewka, poseł na Sejm PO. 

Nie ma ważniejszej rzeczy niż dbanie o środowisko i przyrodę. To jest nasza spuścizna, nasze DNA, nasze dziedzictwo. To, co się teraz dzieje z Odrą jest niedopuszczalne – mówi Anna Leszczyńska, radna powiatu oławskiego. 

W województwie zachodniopomorskim mamy Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry. Miejsce, które cieszy się specjalnymi względami, ma wiele zasobów naturalnych, to obszar w sposób specjalny chroniony – mówi Arkadiusz Marchewka, poseł na Sejm PO. 

Chcemy wrócić do koncepcji, która została zapomniana. Twórzmy Park Krajobrazowy Doliny Odry II często nazywany Nadodrzańskiem Parkiem Krajobrazowym Wrocławsko-Oławskim. To pomysł na to, żeby wzmocnić ochronę przyrody, ochronę Odry, żeby szanować to, co mamy, naszą rzekę i przyrodę. Rozpoczynamy proces, proces tworzenia Parku Krajobrazowego – mówi Michał Jaros, poseł na Sejm, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy