Czy wrocławianie są tolerancyjni?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzień Tolerancji to święto obchodzone 16 listopada. Ustanowione zostało w 1995 roku w odpowiedzi na rosnącą falę rasizmu i antysemityzmu. Dzień ten ma promować akceptację i poszanowanie dla różnorodności kultur.

Tolerancja jest taką podstawą naszego życia społecznego. Oczywiście mówimy też o tym, że tolerancja to jest trochę za mało. Tolerancja to jest taka postawa, że nie zawsze zgadzam się z wartościami czy postawą innej osoby, ale nie przeszkadzam jej w ekspresji w życiu, w wyborach życiowych – mówi Alina Szeptycka ze stowarzyszenia Kultura Równości. 

Tolerancja według mnie to po prostu otwartość, to że jesteśmy otwarci na innych. Jest to szacunek i zrozumienie, że różnorodność to nie jest coś takiego, że ktoś wypełnia moją wizję świata, tylko rozumiemy, że wszyscy żyjemy w tym samym świecie, ale każdy może żyć po swojemu i tak, jak chce – mówi Piotr Buśko ze stowarzyszenia Kultura Równości. 

Wrocławianie tolerancję postrzegają w podobny sposób i podkreślają, jak jest ważna.

Jest najważniejszą wartością w życiu i spokojem ducha. 

Trzeba po prostu mieć respekt do drugiej osoby, obojętnie jakiego jest wyznania, jakiej jest opcji politycznej. 

Okazywać szacunek drugiemu człowiekowi, czyli po prostu respektować podstawowe prawa człowieka. To akceptowanie drugiego człowieka dokładnie takim, jaki jest.

Tolerancja chyba powinna objawiać się tym, że nie zwracamy uwagi na kolor skóry. Każdy z nas jest taki sam i orientacja seksualna, czy poglądy nie znaczą dla mnie nic, bo jesteśmy tacy sami. 

Dzień Tolerancji to jest jeden w roku. Warto jednak pamiętać, żeby tolerancyjnym być nie tylko od święta.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy