#CzyńDobro

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szampon, mydło, papier toaletowy - zbiórka tych produktów w obecnej sytuacji może znaczenie pomóc najbardziej potrzebującym. Akcja #CzyńDobro zachęca do pomagania w czasie pandemii.

Akcja Czyń Dobro rozpoczęła się jeszcze przed świętami. Kwarantanna, zamrożenie gospodarki i utrudniony dostęp do usług sprawiły, że zapotrzebowanie na artykuły higieniczne wzrosło. 

Sama akcja rozpoczęła się z inicjatywy Agnieszki Chamioło, pracowniczki ołubińskiego oddziału MOPS-u, która zadzwoniła do mnie jako współzałożycielki Różowej Skrzyneczki, ona zajmuje się dostępnością podpasek w przestrzeni publicznej. Zaproponowała udział w akcji zbierania produktów higienicznych – mówi Adrianna Klimaszewska, koordynatorka akcji #CzyńDobro.

W obliczu sytuacji związanej z koronawirusem zbiórka jest prowadzona przy okazji podstawowych zakupów czy zamawiania posiłków na wynos. Kartony z produktami są pod stałą opieka pracowników społecznych, którzy w odpowiednim momencie odbiorą je i przekażą Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej we Wrocławiu. 

Mamy kilka punktów we Wrocławiu i Kiełczowie, gdzie znajdują się oplakatowane kartony, do których można wrzucać produkty higieniczne  takie jak mydło, szampon, żel pod prysznic, pasta lub szczoteczka – dodaje koordynatorka. 

Każdy sam może także przyłączyć się do akcji.

Najważniejsze jest znaleźć miejsce, do którego mieszkańcy przychodzą, bo muszą. Oczywiście właściciel tego miejsca musi wyrazić na to zgodę, jeśli to się stanie, trzeba nas powiadomić. My pomożemy w organizacji – podsumowuje Monika Glińska, koordynatorka akcji #CzyńDobro.

Akcja potrwa do 20. kwietnia.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy