#czytamwroclaw, czyli co czytają wrocławianie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Co, kiedy i gdzie najchętniej czytają wrocławianie? Takie pytanie postanowili zadać mieszkańcom miasta organizatorzy akcji #czytamwrocław, którzy swoje siły połączyli z pomysłodawcami projektu „Z książką ci do twarzy”.

Akcja #czytamwroclaw jest akcją portalu wroclaw.pl, miejskiego portalu Wrocławia i narodził się dobrych kilka lat temu – mówi Magdalena Talik, dziennikarka wroclaw.pl

Projekt powstał z zainteresowania tym, co i gdzie czytają wrocławianie. Tym razem na specjalnym stoisku w jednej z galerii handlowych, czytelnicy opowiadali o swoich literackich fascynacjach. 

Udaje nam się fantastycznie, przychodzą czytelnicy, dzielą się z nami swoimi doświadczeniami, opowiadają zupełnie czasem niesamowite historie związane z miłości do książek, związane z miłością do konkretnych gatunków literackich – dodaje Magdalena Talik.

Myślę, że najchętniej czytam fantasy, ponieważ pozwala odskoczyć mi to od rzeczywistości i poczuć w tym całym świecie magicznym coś, czego nie doświadczę w swoim prawdziwym życiu. bardzo też lubię horrory i powieści detektywistyczne, które wymagają ode mnie trochę pomyślunku – mówi jedna z czytelniczek.

Chętnie czytam książki na temat Auschwitz i Oświęcimia, taką literaturę lagrową. Natomiast wracam też chętnie do książek i tematyce psychologicznej – mówi druga. 

Czytanie to nie tylko podróż do innych zakątków świata i wyobraźni, ale także czynność, która jest w stanie połączyć pokolenia. 

Podczas jednej z naszych edycji poprzednich był też dziadek, który kupował podczas targów książki jakieś konkretne tomy dla swojej wnuczki, nawet doskonale był zorientowany w jej zainteresowaniach – wspomina Magdalena Talik.

Kolejna edycja akcji #czytamwroclaw pokazuje różne oblicza czytelnictwa i oblicza wrocławian, którzy chętnie opowiadają o ulubionych książkowych. 

Tym razem jest to akcja również z Magnolią, centrum handlowym. Akcja nazywa się „Z książką ci do twarzy”. Dlatego tez robimy zdjęcia uśmiechniętych wrocławian, którzy postanawiają podzielić się z nami książkowym doświadczeniem – mówi Joanna Leja z wroclaw.pl. 

Cały czas można włączyć się w akcję i podzielić się z innymi czytelnikami ulubionymi tytułami. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie, dodać na którychś z portali społecznościowych i oznaczyć #czytamwroclaw.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy